Радник керівника Офісу Президента Олексій Арестович повідомив, що Збройні сили України відбивають наступи російських військ на сході. 

Про це він розповів під час брифінгу 2 квітня.

«Головна інтрига у нас, як завжди, схід України, де противник намагається оточити угруповання наших військ у зоні ООС – від Ізюма на південь, від Волновахи на північ… Учора на південному фасі в районі Волновахи противник спробував розпочати наступ, але був відбитий.

Так само він намагається тиснути з фронту в районі Авдіївки, Ясинуватої і так далі – також зупинений, відбитий з великими втратами. Щодо Ізюма: він (ворог – ред.) зосереджувався, але прикрі події, які чомусь сталися на півночі, північніше Харкова, трохи пригальмували спробу там наступати», – зазначив Арестович.

Водночас він попередив, що очікуються запеклі бої на сході, а також висловив думку, що після цих боїв у російської федерації навряд чи залишаться резерви для активних наступальних дій.

Таокож Арестович заявив, що російська федерація намагається вводити свої війська з Курської області, але Збройні сили України завдають по них ударів – так по одній з таких колон українські військові нанесли потужний удар, знищивши батальйон і батарею САУ.

«Противник намагається вводити з Курської області певну кількість своїх військ, але треба розуміти ситуацію. Це не намагання створити нове ударне угруповання. Це намагання утримати свої війська від поразки від Збройних сил України хоч якось <…> По одній із таких колон, яка зайшла сьогодні вночі, був нанесений дуже потужний удар. І там якраз утворилась така собі Чорнобаївка, у якій до речі це також це трапилось – 13 і 14 раз був. Було знищено батальйон і батарея САУ російських збройних сил», – зазначив він. До цього він додав, що наші війська на Херсонщині продовжують наступальні дії.

Арестович вважає, що ці війська не становлять загрози Сумській, Київській, Чернігівській областям та безпосередньо Сумам, Києву, Чернігову.

«Це просто заслон і намагання підсилити свої війська, щоб ми їх не знищили остаточно, коли вони відходять у бік кордону», – додав радник керівника ОП.

Він також розповів, що в ніч на 2 квітня ЗСУ завдали потужного удару по одній з ворожих військових колон, яка зайшла з Курської області.