Генеральний прокурор України Юрій Луценко обговорив з владою Ізраїлю можливість екстрадиції колишніх міністрів часів президента України Віктора Януковича Едуарда Ставицького і Дмитра Табачника, передає Корупція.Інфо

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, генпрокурор зазначив, що у нього відбулася неофіційна зустріч з главою Міністерства оборони Ізраїлю Авігдором Ліберманом, а також переговори з генеральним прокурором Шаєм Ніцаном і міністром юстиції Айєлет Шакед. Сторони підписали меморандум про спільні дії.

"Ми робимо акцент на пошуку грошей української мафії. За нашою інформацією, ці гроші далеко не в Ізраїлі, але, тим не менш, ізраїльські фахівці – і діючі, і відставні – пропонують нам допомогу в цьому питанні, і було б нерозумно нею не скористатися", – розповів Луценко в інтерв'ю ізраїльській газеті.

За словами Луценка, один з головних питань, які обговорювалися на зустрічі – екстрадиція колишнього міністра енергетики уряду Януковича Ставицького."Ставицький взяв в Ізраїлі прізвище Розенберг. За матеріалами нашої справи ми підозрюємо його в незаконному виділенні землі під резиденцію державної мафії — в Межигір'ї. Збитки склали близько 50 мільйонів доларів. Ставицький оформляв всі темні оборудки. Ми спочатку подали в Ізраїль документи для оголошення йому підозри, а в червні — документи на його екстрадицію", – пояснив генпрокурор.

Говорячи про іншого міністра часів Віктора Януковича, Дмитра Табачника, генпрокурор України повідомив, що він оголошений у міжнародний розшук.

"Його справа не є настільки масштабною, як справа Ставицького. Там ще триває досудове слідство, і рішення про екстрадицію не прийнято", – розповів Луценко.

Також Луценко заявив, що прохання української сторони буде уважно розглянуто правоохоронними органами Ізраїлю.

Нагадаємо, 3 серпня начальник департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк заявив, що відомство ще в середині липня направив до Ізраїлю офіційний запит на видачу колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького.‡агрузка...