Незадовго до підривів на військових складах під Ічнею керівника арсеналу звільнили через неготовність до попередження диверсійних атак.

Про це повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко на брифінгу в прокуратурі Криму.

"Дозволю собі розголосити додаткову інформацію. Сили спеціального призначення у серпні проводили відпрацювання усіх складів на готовність до антидиверсійних завдань. За результатами цих навчань керівника ічнянського складу було знято з посади, звільнено в запас без виплати", – сказав Луценко.

Він пояснив, що військова прокуратура, Міністерство оборони та Генштаб минулого року розписали програму з вдосконалення безпеки військових складів. На арсеналі під Ічнею план не виконали.

"Готовність до контрдиверсійної роботи в Ічні була відсутня… Саме за це був знятий керівник місяць-півтора тому. База не була готова до вимог воєнного часу", – сказав Луценко.

Цікаво, що командир взводу охорони арсеналу Міністерства оборони біля Ічні Чернігівської області був двічі оштрафований за пияцтво на службі з початку поточного року. Однак продовжував залишатися на посаді.

Про це йдеться в судових матеріалах.

Згідно з відкритими даними Єдиного реєстру судових рішень, в поточному році ряд військовослужбовців військової частини А-1479 (6-й арсенал Міноборони) були притягнуті до адміністративної відповідальності за пияцтво.Так, у квітні суд оштрафував на 1 190 гривень командира взводу охорони роти охорони батальйону охорони арсеналу Володимира Пастухова за перебування в стані алкогольного сп'яніння в казармі.

ПопулярнеМасові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Крім того, в червні Пастухів знову був оштрафований на 3,7 тис. гривень за пияцтво на службі.

Також у квітні суд оштрафував на 340 гривень слюсаря військової частини, який у п'яному стані за кермом автомобіля ВАЗ 6 січня злетів у кювет у місті Ічня.

На 10 200 гривень був оштрафований водій військової частини, який керував автомобілем у нетверезому стані і втік з місця ДТП в лютому поточного року.

У лютому ж суд закрив за закінченням строків давності справу проти військового такелажної роти, який перебував у п'яному стані на ранковому шикуванні.

У січні суд посадив на гауптвахту на 7 днів солдата зенітно-артилерійського взводу за перебування на службі в нетверезому стані.

18 травня водій інженерно-саперного відділення інженерного взводу був оштрафований на 3,7 тис. гривень за те, що був на шикуванні в нетверезому стані.