Справа про державну зраду Віктора Януковича найближчим часом, після декількох важливих слідчих дій, буде перекваліфікована в обвинувальний акт, який буде заочно вручений колишньому президенту. Про це заявив генеральний прокурор Юрій Луценко у в прямому ефірі "1+1".

"Ми скористалися тим, що Янукович на прес-конференції в п'ятницю сам сказав що підписав лист про введення військ РФ на територію України. Це дало нам можливість за 2 вихідних дня підготувати текст підозри і мені особисто роз'яснити цю підозру Януковичу в прямому ефірі. Я можу сказати, що ця справа виглядає найбільш перспективною, в ній буде невелика кількість документів. Порівняйте хоча б з справою Межигір'я, де 1,5 тисячі томів, які здобуло слідство. Для того, щоб тільки ознайомитися стороні захисту треба буде не менше 2 років по стандартам, які є в Європі. І це неприйнятно для країни. Бо з моєї точки зору справедливість – це швидке покарання, це швидке рішення суду", – заявив він.

Як зазначив Луценко, державна зрада карається 12 роками тюрми і повною конфіскацією майна, передає Корупція.Інфо

"Хочу підкреслити: Янукович обвинувачується в державній зраді в тому ж кримінальному провадженні, в якому військова прокуратура підозрює Міністра оборони РФ Шойгу та 20 генералів та адміралів Збройних сил Росії у веденні агресивної війни, яка зашкодила суверенітетові і територіальній цілісності України. Він сам підписав лист з проханням ввести на територію нашої країни контингент російських збройних сил, про що в ООН оголосив представник Росії Чуркін на весь світ. Якщо в цій справі буде не більше 10-20 томів уже в першому кварталі 2017 року український суд у встановленому законом порядку заочно зможе приступити до розгляду цієї справи", – повідомив він.

Генпрокурор підкреслив, що покарання організованого злочинного угрупування Януковича є ключовим питанням для Генпрокуратури.

"За оцінками експертів, Янукович і компанія вкрали один річний бюджет країни. Не давши юридичну оцінку, не конфіскувавши їхні заарештовані гроші, в тому числі в Україні, а це 1,5 млрд доларів, ми не можемо говорити що прокуратура стала кращою. Тому для мене питання оголошення підозри колишньому президенту Януковичу, справа щодо подій під час мирних протестів на Майдані, є першим пріоритетом, за який потрібно тримати звіт перед суспільством", – зазначив Луценко.