Підозра Холодницькому дає можливість відсторонити його з посади на період розслідування. Але Луценко цього не робить. Це свідчить про те, що Луценко опікується тими діями, які вчинив Холодницький. А це у свою чергу відповідає за усі в подальшому «злиті» справи. А таких буде багато.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» заявив голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Гість програми наголосив, що Україна – не феодальна країна, тому топ-корупційні справи, особливо щодо топ-посадовців, мають бути розслідувані і закінчені судовим вироком. Віталій Шабунін зазначив, що це стосується і справи «рюкзаків Авакова» та справи щодо дизпалива, де заступник міністра оборони переплатив на закупівлі палива для армії 130 мільйонів гривень.

Популярне: По-королівськи! Марина Порошенко з доньками вразили неймовірними вишиванками (Фото)

«І чи є у мене претензії до САП? У мене до них є претензії по конкретних справах. От у нас є «кейс» зафіксованої розмови прокурора Холодницького у кабінеті. Це не чиїсь перекази розмов, а записи у рамках кримінального провадження, де зафіксовані тиск на суддю, попередження свідка про обшук, інструктаж фігуранта справи щодо того, що треба говорити на допитах і гарантування безпеки фігуранту кримінального провадження – народному депутату»,– зауважив Віталій Шабунін.Він додав, що сьогодні це провадження розслідується Генеральної прокуратурою. Шабунін звернув увагу на те, що у рамках цього провадження є лише 1 людина, яка може підписати підозру Холодницькому.

«Цією людиною є Юрій Луценко. Але Юрій Луценко не підписує підозру Холодницькому у цій справі. Це означає, що усі матеріали були відкриті у рамках КПК і були оприлюднені. Якби це було не так, то вже була б підозра. Немає підозри – все законно. Тобто єдиною людиною, яка може підписати Холодницькому підозру в очевидному злитті справ є Юрій Луценко. Ця підозра дає можливість відсторонити Холодницького з посади на період розслідування цієї історії. Але Луценко цього не робить»,– зауважив Шабунін і додав, що для нього це є свідченням того, що Луценко опікується тими діями, які вчинив Холодницький.

«А це у свою чергу відповідає за усі у подальшому «злиті» справи. А таких, я вам обіцяю, буде дуже багато. Це конкретний приклад того, як влада створює системну проблему у роботі нових правоохоронних органів»,– прокоментував Віталій Шабунін.

Нагадаємо, генеральний прокурор України Юрій Луценко підписав наказ про оголошення догани главі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому.