Якщо окремим громадянам генеральний прокурор України обіцяє справедливий суд, це означає, всім іншим гарантований несправедливий суд? Таким питанням задалася політолог Олександра Решмеділова в коментарі кореспонденту порталу "Знай" щодо заяви Юрія Луценка про те, що президенту-втікачу Віктору Януковичу після повернення в Україну гарантований справедливий суд

За словами експерта, генеральний прокурор повинен бути гарантом того, що кожен громадянин України має право на справедливий суд, саме тому формулювання Луценко виглядає вкрай абсурдним. Далі стає незрозуміло, що саме інкримінується Януковичу, адже поки немає перспектив розслідування й подальшого збору інформації.

"Крім того, незрозуміло що вже є в доказовій базі, чи Луценко хоче просто запросити його до України для подальших розглядів? Уже було достатньо часу, щоб зібрати всі пазли воєдино й реально розуміти, що є на руках, і зрозуміти наскільки Україна підготувалася до цього процесу. Поки всі ці питання залишаються невирішеними. Крім того, до кінця не видно нормального діалогу, можна бачити заяви Януковича, який хотів очної ставки з Порошенком вчора, сьогодні бачимо заяви Луценка. Тобто у них є нормальні комунікації, і вони стали вільно спілкуватися?", – розповіла О. Решмеділова.

Знову ж незрозуміло, зазначила політолог, Янукович уже готовий приїхати або це знову буде переговорний процес через он-лайн комунікації, або ж екс-президента судитимуть у режимі телемосту. Якщо такий прецедент станеться, тоді, що з усіма втікачами суд буде спілкуватися дистанційно і в Україні з'явиться он-лайн суд? Таким чином, електронне декларування та он-лайн суди стануть перспективою подальших розглядів.

Решмеділова зазначила, що Луценко нещодавно був із робочим візитом в Ізраїлі й анонсував, що ця країна буде передавати в Україну наших утікачів, у тому числі й екс-регіоналів. Якщо в нас будуть такі ж в зрушення в переговорному процесі з іншими державами, де знаходяться українські втікачі, можливо, ці зрушення стануть реальними та дозволять нормально працювати механізму екстрадиції. Поки ж процес видачі втікачів з Російською Федерацією налагоджений слабо, для того, щоб нам передали Януковича, він повинен бути там під вартою, на нього мають бути заведені кримінальні справи.

"Поки ж запрошувати на чай з булочками, можна кого завгодно. Хотілося б, щоб це все працювало в правовому легальному полі, адже для того, щоб працювала видача таких великих злочинців, як Янукович, між державами повинно бути розуміння в цих питаннях, поки ніяких зрушень тут немає. З власної волі Янукович точно не повернеться", – підсумувала О. Решмеділова.

Як повідомлялося, в ході прес-конференції 18 серпня генеральний прокурор України Юрій Луценко пообіцяв екс-президенту Віктору Януковичу справедливий суд після повернення останнього в Україну.