Sheptyckiy-1

Сьогодні 22 травня на засіданні архітектурно-містобудівної ради, нагальним було питання встановлення пам'ятника Шептицькому.

Новину передає Корупція.Інфо з посиланням на Варіанти.

Як виявилося, є ще багато невирішених питань, які є важливими для початку роботи над пям'ятником Шептицькому та площею Святого Юра.

Так, повинні бути розглянуті питання про існування вул. Озеркевича у межах площі Святого Юра, планування ландшафтної реконструкції площі, розширення дороги уздовж Політеху та точного місця розташування пам'ятника.

«Засідання проходило у двох площинах. Перша – це те, що, однозначно, концепцію переможців конкурсу треба розробляти, тож рада проголосувала за розробку умов та обмежень для майбутнього проекту. Друге ж полягає в тому, що в нас є дуже мало часу, але, однозначно, пам’ятник треба встановлювати. Місце його мають визначити фахівці. Тобто, буде погоджено історико-містобудівельне обґрунтування в Міністерстві культури, яке нам допоможе чітко зрозуміти, де має бути цей пам’ятник. Хоча тут є вже і чітко встановлені обмеження: всі погодились, що є вісь, яка проходить через середину основних воріт до храму, і ця вісь пов’язує симетрично з фасадом, який знаходиться на протилежній стороні», – зазначив директор департаменту містобудування Львівської міськради Андрій Павлів.

Нагадаємо, що у разі ігнорування конкурсного проекту будування пам'ятника Андрію Шептицькому та площі Святого Юра ВО "Свобода" разом з громадськими організаціями звернуться до уряду та президента з проханням перенести святкування 150-річниці від дня народження митрополита Шептицького зі Львова до Івано-Франківська.