завантаження
Як повідомила дизайнер із Харкова Ольга Клейптман, «архітектори України мають змогу показати свої творіння, над чим вони працюють, а всі охочі мають змогу подивитись, можливо, перейняти досвід».

Львів приймає перший всеукраїнський архітектурний фестиваль «ПростоНеба». Упродовж трьох днів, до 24 серпня, він буде платформою для спілкування та обміну досвідом українських архітекторів, дизайнерів, урбаністів та просто небайдужих людей з усієї України. Учасників фестивалю привітав міський голова Львова Андрій Садовий, який зазначив:

«Я вражений цією невеликою експозицією, яка є тут поруч. Красиві речі, красиву архітектуру можуть робити тільки люди гармонійно красиві, у яких все збалансовано. Для мене надзвичайно важливо, як для міського голови, щоб ми у Львові будували сучасну, якісну архітектуру. Її є не так багато. Якщо брати Львів – це новий термінал нашого летовища, це стадіон за проектом Альберта Вімера, це корпуси Католицького університету, ще ряд інших будівель. Я переконую людей, які мають гроші і хочуть щось будувати, щоб вони будували будівлі, які можуть бути пам’ятниками. Як ми маємо Капличку Боїмів, Палац Потоцьких, Палац Бандінеллі. Щоб колись, через 100-200 років, також були таблиці, що це пам’ятка архітектури 21 століття. Це дуже важливо. Бо ми спочатку формуємо середовище архітектурне, а потім це середовище дуже сильно формує нас. Не даремно, власне, атмосфера міста є унікальною для держави. Львів – це місто, яке навіть рабів здатне зробити народом, бо тут є атмосфера. Але ця атмосфера має силу, коли вона наповнена людьми. Ми відкриті для запрошення людей з різних міст України та світу. Я би хотів, щоб у Львові працювали найкращі, щоб у Львові творили найкращі архітектори України і світу, щоб було мудре поєднання стилів. Щоб люди приїжджали і отримували велике задоволення, і ті, хто живе у Львові, щоб також отримували задоволення». 

Відвідувачів фестивалю очікує три дні лекцій від експертів, дискусій, конкурсів, ландшафтних інсталяцій та виставок. Захід відбувається на території довкола Палацу Потоцьких та Палацу мистецтв. Вхід – вільний.

Організатори – Агенція з архітектури та дизайну «BzB», журнал «Prima Interior» та Асоціація Ландшафтних Архітекторів України, за підтримки Львівської міської ради.