олівець

За соціологічним дослідженням, яке торік проводила Громадська мережа «Опора», наше місто здає позиції у рейтингу публічності. Міська рада тепер потрапила у категорію муніципалітетів з «низьким рівнем публічності», а самі результати вимірювання знизилися  з 61% до 49%»

Про це у коментарі 032.ua розповів юрист громадській мережі «Опора» Наталія Радиш, передає Корупція.Інфо

За її словами, чи покращилась ситуація цього року, наразі сказати складно і можна буде лише після проведення цьогорічного опитування. Втім, за підсумками минулого року, можна констатувати, що міські чиновники значно усунулися від вирішення нагальних проблем жителів міста.

"І якщо 2013  року, Львів мав показник у 61%, то року минулого цей покажчик значно менший. 

« У порівнянні із позаминулим роком, місто втратило майже 12%. Варто зазначити, що у 2013 році ми опитували 11 міст, а у 2014 – вже 24. І якщо 2013  року, Львів мав показник у 61%, то року минулого цей покажчик значно менший. На місцях маємо такі випадки ситуативно, хтось більше відкритий, хтось менше. Плануємо ще цьогорічне дослідження, за яким вже можна буде однозначно сказати про публічність нашого міста», – заявила Наталя Радиш.

Низький рейтинг публічності експерти пояснюють трьома чинниками, які підпадали під оцінювання. Так, жодна з постійних депутатських комісій не звітувала про свою роботу за минулий рік.

На порталі депутатів ЛМР також немає звітів жодного з 90 обранців. Також міськрада не затверджує графіки звітування депутатів і не володіє інформацією про кількість депутатів, які провели звітування перед громадами; також не ведеться облік зауважень і пропозицій, що висловили виборці на адресу міської ради.

До речі, що навіть із минулорічним показником у 61% вважати публічними органи місцевого самоврядування все одно не можна, показники  рейтингу мають складати 80%.