01_gaz_1392639716_400x250_3_0

 

2014 року на Львівщині 153 людини було госпіталізовано із симптомами отруєння чадним газом, а за 4 місяці цього року з таким діагнозом до медиків звернулися вже 94 особи, серед яких – 31 дитина.

Такі дані департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації під час засідання робочої групи у Львівській обласній раді озвучив голова групи Олексій Балицький.

За інформацією департаменту, торік від отруєння чадним газом загинули 20 мешканців Львівської області.
Олексій Балицький зазначив, що, відповідно до даних департаменту цивільного захисту Львівської ОДА, торік на Львівщині сталося 79 випадків, пов’язаних з отруєнням чадним газом.

«Серед причин цих подій є несправне пічне опалення, газові прилади, пожежі, вихлопні гази, а також невстановлені факти. Саме цих невстановлених фактів є найбільше», – сказав голова робочої групи.

Водночас начальник Пустомитівського управління ПАТ «Львівгаз» Юрій Войсович наголосив, що за стан вентиляційних каналів та техніки відповідає не «Львівгаз», а власники приміщень.

«Отруєння чадним газом – це дійсно дуже велика проблема. Особливо воно пов’язано із тим, що люди самовільно перебудовують, переплановують приміщення. Такі факти непоодинокі. Однак треба виходити з того, що підтверджень того, що отруєння чадним газом були з вини ПАТ «Львівгаз», на цей момент немає. Тобто, на жаль, переважно в цьому винні споживачі, які невідповідально ставляться і не до кінця усвідомлюють небезпеку від газу», – сказав  Юрій Войсович.