12  депутатів, які будуть представляти Львівщину, обрані в одномандатних округах. Майже дві третини протоколів із мокрими печатками із нашої області вже опрацьовано ЦВК. Більшість діючих депутатів-мажоритариників від Львівщини не потрапляють у нову раду.

Хочуть бачити нові обличчя. Так пояснюють експерти голосування в області. Ірина Фаріон, Іван Васюник, Лідія Котеляк та Андрій Тягнибок. Ці впізнавані імена залишились цього разу не прохідними. 

«Такі результати свідчать про те, що виборці Львівщини не готові довірити діючим нардепам мандат знову. Ці депутати за два роки не покавзали готовності реформувати закони і приймати якісь рішучі кроки. Особливо в нестабільності», – пояснює виконавчий директор ЛОГО Комітету виборів України Соломія Саврук.

Двома амбітними жінками, схоже, поповниться новий парламент з місцевої мажоритарки. У 116 окрузі впевнено лідирує Ірина Подоляк, а  117 з великим відривом проголосував за Оксану Юринець.

«Сьогодні порядок денний мають формувати люди, які там ще не були. І не потрібен той досвід який був колись. А важливо щоб люди бачили яке буде майбутнє. Дуже добре буде виглядати інші дві жінки зі Львова і покажуть трошки іншу роботу, покажуть інші погляди», — каже кандидат у народні депутати у 117 окрузі Оксана Юринець.

Вже майже точно буде у 8-му скликанні і сотник Майдану Володимир Парасюк. Кредит довіри отримав від рідної Яворівщини. Каже, ці вибори і були головною люсторацією учорашніх парламентарів. Лише гідні пройшли цей тест на совість.

«Мене люди знали таким, як я є не тільки як Володю Парасюка, який вийшов на сцену, як кажуть в народі сказав, а ще й людиною, яка там жила і працювала. Унікальність того парламенту, що молоде влітає в старе і конфоронтація буде дуже серйозна», — розповідає кандидат у народні депутати у 122 окрузі Володимир Парасюк.

А от Ярослав Дубневич, який вже був депутатом, цього разу не тільки впевнено підтвердив свою підтримку у 120 окрузі, а й заходить у парламент разом зі своїм братом – Богданом. Свою перемогу вважає заслуженою.

«Звісно цей раз коли я йшов вдруге на вибори мені було куди важче. Запитання від громади були в першу чергу, що було зроблено за тих 2 роки. Ті напрацювання дали свої результати, що громада повірила в черговий раз», — поділився кандидат у народні депутати у 120 окрузі Ярослав Дубневич.

Експерти запевняють, якихось несподіванок від львівської мажоритарки чекати вже не варто. Такими результати скоріш за все і залишаться. І хоч на п’яту вечора надійшло тільки 60% протоколів до ЦВК, картина не мала б змінитися. Наздогнати лідерів вже нереально.

 

Джерело: Zahid.net