Львівські податківці в ході чергової перевірки виявили компанію, яка імпортувала з Польщі електронну техніку під видом керамічної цегли і базальтових утеплювачів. Насправді, замість будівельних матеріалів в Україні завозилися мобільні телефони та планшети від Apple, відеодомофони, відеореєстратори, комплектуючі до комп'ютерів, одяг і взуття. Загальна цінність ввезених товарів, що не були заявлені до митного оформлення, складає більше 28 млн гривень. У податковій підрахували, що при цьому контрабандисти недоплатили ПДВ в розмірі 5,6 млн.

В цілому компанія здійснила підміну документів по восьми поставках товарів. В одній з таких поставок замість електроніки фірма задекларувала «цегла будівельна керамічна» та «базальтовий утеплювач в рулонах» на 258 000 грн. Зараз йде досудове розслідування.Через сірого нелегального імпорту техніки держбюджет щорічно втрачає чималі кошти. За підрахунками аналітичної компанії IDC, в 2013 році через ухилення від сплати ПДВ імпортерами ноутбуків, планшетів і телефонів бюджет недорахувався близько  233 млн доларів податкових надходжень. А якщо враховувати інші категорії IT-обладнання, регулярно ввезеного в Україну (друкуюча техніка, сервери, системи зберігання даних, монітори, ІБП, мережеве обладнання та ін.), то загальна сума недоплат по ПДВ перевищила торік $300 млн.

Разом з тим, податкова міліція зараз регулярно проводить перевірки та обшуки в IT-компаніях. Минулого тижня силовики влаштували обшук і заарештували рахунки компанії, яка займалася розробкою програмного забезпечення для США, Канади та країн Європейського союзу.

А місяцем раніше Міндоходов відкрило кримінальну провадження щодо української компанії-посередника, приймаючої оплату за поповнення ігрового рахунку в онлайн-іграх. На думку податківців, компанія «заборгувала» українському бюджету більше 80 млн гривень.

Джерело: AIN