До кінця року Львівська міськрада виплатить виплатить ТОВ «Українські інвестиційні системи» 59,7 млн грн. Йдеться про борги перед інвестором, який мав збудувати готель на вул. Федорова в центрі міста. 

Під час засідання сесії 10 листопада депутати ЛМР проголосували за внесення змін до бюджету Львова. Згідно зі змінами, 59,7 млн грн будуть передані юридичному управлінню міськради на виконання мирової угоди між ЛМР і ТОВ «Українські інвестиційні системи», передає Корупція.Інфо

Для цього іншою ухвалою на 30 млн грн зменшили бюджет розвитку. Зокрема, на 5,5 млн грн скоротили витрати на реставрацію низки історичних будівель, на 5,4 млн грн – витрати на ремонт навчальних закладів, на 4 млн грн – витрати на реконструкцію проспекту Червоної Калини. Крім того, на 12,5 млн грн загалом зменшили внески до статутних капіталів комунальних підтриємств «Львівавтодор», «Львівелетротранс», «Львівсвітло» та «Парк культури імені Богдана Хмельницького». 

Як пояснила директорка департаменту економічної політики ЛМР Ірина Кулинич, кошти знімають виключно з тих об’єктів, на яких цьогоріч не будуть виконуватись роботи, або з перехідних об’єктів, оплата за які буде проводитись у наступному році. 

Ще 29,7 млн грн – це відсотки, які міськрада отримала в банку за розміщення там тимчасово вільних коштів.

Міський голова Львова Андрій Садовий пояснив, що у 2007 році ЛМР провела аукціон на право оренди земельної ділянки площею 10 соток на вул. Федорова. «Міський бюджет за це право оренди отримав від забудовника 4 млн доларів. На жаль, за дев’ять років цей проект не був реалізований. І тут немає вини міської ради чи забудовника. Підключилася судова система, підключилися різні політичні тиски. Тому зараз ми зобов’язані виправити цю ситуацію. Ми повертаємо значно меншу суму, ніж отримали від забудовника за оренду. Забудовник також погодився віддати нам три поверхи незавершеної будівлі. Ми її виставимо на аукціон і отримаємо ще більшу суму він іншого інвестора. Ми однозначно будемо в плюсі», – сказав він.

Як зазначила начальниця юридичного управління Гелена Пайонкевич, міськрада не віддає кошти забудовнику, а повертає частину грошей, отриманих від нього ж за оренду землі.
Проте точної суми, яку ЛМР має відшкодувати інвестору, вона не назвала. «Йдеться про відшкодування 3% річних та інфляційних збитків. Але в процесі переговорів ми намагаємось зменшити цю суму. Я думаю, що до кінця 2016 року ми поставимо в цьому судовому процесі крапку», – зазначила Пайонкевич.

Вона також додала, що питання придбання незавершеної будівлі на вул. Федорова винесуть окремою ухвалою на одне з наступних засідань сесії міськради. 

Нагадаємо, суперечка довкола будівництва готелю на вул. Федорова триває вже дев’ять років. У 2007 році ТОВ «Українські інвестиційні системи» купило на аукціоні право оренди ділянки на вул. Федорова, 23-25 поблизу руїн синагоги на 49 років за 19 млн грн. Планувалось, що готель в центрі міста збудують ще до 2012 року у межах підготовки Львова до Євро-2012. Проте майже від моменту придбання низка єврейських організацій заявила про свої права на цю ділянку. Відтак, забудовник судився з єврейською громадою.

Після тривалої судової тяганини у жовтні 2014 року суд визнав ухвалу про оренду земельної ділянки недійсною. У грудні 2014 року «Українські інвестиційні системи» звернулись до суду з позовом до Львівської міської ради та її структурних підрозділів про визнання договорів недійсними та відшкодування збитків у розмірі 197,5 млн грн.

У травні 2015 року Господарський суд міста Києва задовольнив вимогу «Українських інвестиційних систем» і розірвав договір оренди з Львівською мерією. Але відхилив вимоги щодо повернення коштів, виплачених за результатами аукціону та стягнення інфляційних втрат й відсотків.

Проте у листопаді 2015 року Київський апеляційний господарський суд зобов’язав Львівську міську раду виплатити ТОВ «Українські інвестиційні системи» 71 млн грн збитків, яких фірма зазнала через незбудований готель на вул. Федорова у центрі Львова.

Кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ «Українські інвестиційні системи» є Олег Гуменюк, колишній депутат Верховної Ради (2002-2012 рр.) від «Нашої України», та його мати Ганна Гуменюк, у минулому лікарка-бактеріологиня Хмельницької обласної СЕС.