Депутати Львівської міської ради заявили, що законопроект про особливий статус Донбасу, який Верховна Рада імовірно розглядатиме 31 серпня 2015 року, суперечить Конституції, яка передбачає, що Україна є унітарною державою.

Текст заяви розміщено на сайті Львівської міської ради, повідомляє Корупція.Інфо з посиланням на nv.ua

На думку депутатів Львова, "на всій території України має діяти єдиний порядок місцевого самоврядування, який не передбачає жодних "особливих порядків" для окремих територій.

Депутати заявили, що єдиною відмінністю Донецької та Луганської областей від решти території України є їхня окупація Росією.

"Тому повноцінне запровадження там місцевого самоврядування можливе лише після повного відновлення державного суверенітету та конституційного ладу України на цих територіях, вигнання російських окупантів та позбавлення виборчих прав їхніх місцевих пособників", – сказано в заяві депутатів.

Депутати Львівської міськради закликали депутатів ВР, особливо обраних від Львівщини, не підтримувати цих змін до Конституції, оскільки вони "спрямовані на фактичну капітуляцію української держави у війні з ворогом".

Раніше повідомлялося, що віце-спікер Верховної Ради України Оксана Сироїд заявила, що норма про самоуправління Донбасу з'явилася в Конституції з подачі Росії.

49_main_ukr