credo-ua.org_dohnal_

«Кліром української церкви» проголосили себе громадяни Словаччини Роберт Обергаузер, Мар'яна Феледі, Патрік Сойка і Петер Колодій та Чехії – Річард Шпіржик.

Служба безпеки України спільно з МВС та під наглядом прокуратури провела 22 червня обшуки у двох так званих монастирях секти Іллі Догнала у селищі Брюховичі під Львовом. У сховку слідчі знайшли документи сектантів, флешки, комп’ютери, магнітні носії, підроблена печатка і проект їхнього статуту.

«Це проект статуту, де було зазначено про підпорядкування «Російській Федерації, ДНР і ЛНР». Всі ці документи будуть вивчати слідчі», – розповів начальник Львівського обласного управління СБУ Віктор Андрейчук. Він також продемонстрував відеоролик, де самопроголошені «єпископи» секти Догнала закликають створити в Україні автономії, а прихильників євроінтеграції переселити на Західну Україну.

За словами Віктор Андрейчука, сьогодні буде порушена нова кримінальна справа за статтею 161 Кримінального кодексу України «Порушення рівноправності громадян в залежності від їх расової чи національної  приналежності». Він також пояснив:

«Мова йде про те, що нам пропонують переселитися і створити автономію. Чи можна собі уявити, що хтось із нас приїхав на територію якоїсь європейської країни і сказав: давайте ми вас переселимо, бо у вас не ті погляди.

Релігія у нас вчить зовсім іншого. Виникає питання: хто ж це такі? Люди приїхали до нас і на нашій землі диктує умови як нам жити.

Нас не цікавлять погляди віруючих – це їх право – вірити і приймати ту чи іншу віру. Питання в іншому: хто очолює цих вірян і куди вони їх приведуть такими закликами. Ось ці питання нас цікавлять».

Під час проведення обшуків у приміщеннях, де жили сектанти, було виявлено іноземних громадян. Зокрема, троє громадян Словаччини – Роберт Обергаузер, Мар'яна Феледі і Петер Колодій – надали свої документи слідчим.

Того ж дня їх депортували до їх рідної країни. Як виявилось, двоє з них перебували на території України незаконно. Це й стало причиною депортації.

А третьому Державна міграційна служба скоротила термін перебування. Усім їм із заборонений в'їзд в Україну на три роки.

Натомість ще двоє сектантів відмовились надати слідчим документи, що засвідчують їх особу. Тож з'ясувати це мав суд. Коли ж справа потрапила до рук Феміди, то адвокати сектантів самі принесли слідчим паспорти своїх підзахисних.

Ними виявились громадянин Чехії Річард Шпіржик і громадянин Словаччини Патрік Сойка. Сьогодні вони також були вислані з України.

У «монастирях» секти Догнала залишилось близько 20 монахинь, яких невдовзі також можуть депортувати з України. Начальник обласного управління СБУ додав: «Я думаю, що міграційна служба попрацює (з ними. – Ред.). Частина з них є громадянами іноземних держав. Якщо вони порушили терміни перебування на території нашої держави, їх чекає такий самий шлях».

Щодо того, де знаходиться сам лідер і засновник секти, громадянин Чехії Ілля Догнал, то СБУ про поки нічого не каже. Джерела повідомляють, що Догнал може переховуватись на Донбасі або в Росії.

Про це повідомили сьогодні, 25 червня, в інтернет-виданні «iPress.ua».