13450

Сміття, яке збирають на вулицях Львова, після Грибовицької трагедії вивозять по всій Україні.

Уже декілька днів, як самоскиди з сусідньої області прямують на Волинь – до луцького полігону твердих побутових відходів.

Нагадаємо, 30 травня на території Грибовицького полігону твердих побутових відходів, що на Львівщині, спалахнула пожежа. Після завершення стався зсув сміття, під який потрапило троє рятувальників. Рятувальників на сміттєзвалищі завалило відходами з висоти 90 метрів.

Міського голову Львова Андрія Садового родичі та друзі не пустили віддати шану загиблим на Грибовицькому сміттєзвалищі рятувальникам.

Тим часом, мер Львова Андрій Садовий, відмовляючись звітувати перед депутатами міської ради про проблеми сміттєзвалища, особисто звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова про те, що є небезпека захоплення державних органів влади. Власне через це МВС минулого тижня і дало команду стягнути Національну гвардію до будівлі Ратуші.

«До Львова повертаються часи Януковича!», – так прокоментували інцидент під стінами Ратуші, які відбувся за участю силовиків минулого тижня.

Потому в Львівській міськраді заявили, що якщо не буде куди вивозити сміття зі Львова – возитимуть в і інші області.

Так, три самоскиди зі сміттям, які серед ночі їхали в напрямку Луцька у ніч з 11 на 12 червня помітили в селі Стоянів Радехівського району Львівської області.

Інформаційне агентство Волинські Новини вирішило з’ясувати, чи насправді возять сміття зі Львова на луцький полігон побутових відходів.

Директор КП «Луцьккомунтранс» Валерій Кузьмич цю інформацію підтвердив. З його слів, так Луцьк, як і всі міста України, допомагає Львову в складній ситуації. Валерій Кузьмич переконує: зі Львовом підписана відповідна угода про вивезення сміття з міста на Волинь і «нічого страшного у тому немає».

«Вони (представники Львова – ред.) звернулися до нас за допомогою. Так їм сьогодні допомагає вся країна. В людей біда. Це сміття не зі звалища, а яке збирають по місту. Ми домовилися про те, щоб не було перевантажень, тож возять в обмеженій кількості не більше 5 самоскидів в день. Учора було 3», – каже він.

Сміття зі Львова возять або на сортувальну лінію, або на полігон, якщо сортувальна лінія зайнята. Згодом, припускає Валерій Кузьмич, КП «Луцьккомунтранс» може й надасть сміттєвоза в оренду, який би привозив спресоване сміття на міське звалище. А коли в сусідів зникне проблема з місцевим сміттєзвалищем – то львів’яни, переконує він, готові прийняти такі ж обсяги луцького сміття, які сюди привезуть.

Поки що, переконує директор КП «Луцьккомунтранс», зі Львова привезли на луцьке звалище менше добової норми, яку збирають в Луцьку. Та на скільки часу розрахований договір про прийом сміття зі Львова – не каже. Як і невідомо, коли буде вирішене сміттєва проблема в самому місті Лева.

Відомо, що сама проблема сміттєзвалища, на якому трапилася трагедія, існує уже більше 10 років. Активісти Львова відкрито звинувачують мера у бездіяльності. Так, свого часу Микола Савельєв: «Садовий не зробив у Львові не тільки сміттєпереробного заводу, а й навіть сміттєпереробної лінії».

А весь комплекс разом із сміттєсортувальною лінією на міському полігоні твердих побутових відходів у селі Брище розрахований на 15 років, оскільки сміттєсортувальна лінія – то радше відтермінування проблеми, а не вирішення її.

Джерело: Волинські новини