безпілотник

Представники однієї з львівських компаній, що спеціалізується на програмному забезпеченні, спільно із волонтерською групою «Аеророзвідка Львів» передали військовим із 24-ої механізованої бригади безпілотник для розвідки у зоні АТО.

Дальність польоту «літака» 20 кілометрів від бази, літати він може близько одної години на максимальний висоті в 5 кілометрів. Для того, аби навчитися керувати його пультом, так званому пілоту потрібно близько двох тижнів. Коштує такий літальний апарат без наземної станції 1,5-2 тисячі доларів. Роблять його зі спеціального сорту пінопласту і обтягують спеціальними матеріалами, які додають жорсткості фюзеляжу та крилам.

Безпілотник передали Тарасові Гривулу, заступнику командира мінометної батареї бригади замість схожого літального апарату, який нещодавно збили в АТО. 

«На літаку є спеціальні пристрої, які виконують функцію автопілоту. У разі, якщо безпілотник губить сигнал GPS, програма розвертає його і повертає на базу. Зараз проблема є у тому, що в зоні АТО використовують засоби радіоелектронної боротьби, які вміють заглушити сигнал GPS, і ми будемо мати майже гарантовану втрату літального аппарату», –розповідає спеціаліст із комп'ютерних технологій Андрій Сантурський.   

Програмісти, які долучились до виготовлення безпілотника, наразі працюють над програмою, що буде автоматично розпізнавати ворожу техніку. Вони просять усіх охочих присилати вирізані із відео, знятого зі схожих літальних апаратів, картинки, що допоможуть удосконалити програму.