Бізнесмен Володимир Дідух, відомий також як кримінальний авторитет Вова Морда, розповів, що профінансував розвиток ВО "Свобода" на суму 48 мільйонів доларів.

За словами Дідуха, зазначені кошти на мітинги, зарплати функціонерам та утримання партійних осередків він передавав через народного депутата України від «Свободи» Ігоря Кривецького.

«Тягнибоку особисто гроші не давав, давав Пупсу (прізвисько Ігоря Кривецького, ред.). Щоб не сказали, що гроші на партію дав кримінальний авторитет. Таким чином, Пупс передавав ніби від себе мої гроші. Я перекривав фінансування усієї партії»,– розповів Володимир Дідух журналістам одного із львівських видань.

Він зазначив, що фінансування політсили розпочав ще тоді, коли "голі і босі" свободівці починали політичну кар'єру депутатами в місцевих радах.

«Це було спершу 500 тис., потім мільйон, потім два, потім три. Потім по вісім давалося. Усього разом $48 млн. Були часи, коли з Тягнибоком я бачився кожний день. У «Фешн-клубі»,– говорить Вова Морда.

Проте він заявив, що припинив фінансування "Свободи", оскільки партія "продала" націоналістичну ідею, з якою вона виграла вибори до Верховної Ради та здобула довіру українців.

«Коли вони зійшлися з людьми Януковича, наприклад, з Курченком, я сказав: він на мільярди, під виглядом транзиту, ввозить у країну бензин, а потім топить його всередині країни без сплати податків. Мочіть його. Ви маєте зупиняти такі схеми, ви ж опозиція. А Пупс мені сказав: «Он нам больше денег дает». І так наші стосунки почали ламатися. І в Сівковича вони брали гроші, і в інших. А коли вони посадили в крісло генпрокурора Махніцького, то взагалі страшно говорити, що почалося. «Свобода» почала брати гроші всюди і за все. Без Пупса там ніхто кроку не робив»,– пояснив Дідух.

Також він зазначив, свободівці в особі Ігоря Кривецького мали справи зі скандальним олігархом Дмитром Фірташем.

«Вони можуть зараз від Фірташа віднікуватись, а якщо на маму Пупса була записана власність Фірташа, то як вони можуть віднікуватись?»– говорить бізнесмен.

Як зазначив Дідух, кошти вкладені в "Свободу" тепер вимагає у партійців повернути назад. Оскільки, з його слів, грошей у свободівців і так вистачає.

«Вони, будучи у владі, прийняли $600 млн. Подивіться, які він (Пупс — ред.) готелі купив — «Жорж» у центрі Львова, «Хаят» — у центрі Києва, банки скупили. $200 млн дали тільки за «Хаят»,— уточнив кримінальний авторитет.

Зазначимо, Володимир Дідух уже багато років фігурує у кримінальній хроніці львівських видань. Вперше його затримали у 1994 році за підозрою у рекеті. Кілька разів на нього намагалися вчинити замах, внаслідок чого у 2012 році Дідух отримав важкі поранення.

На позачергових виборах до Верховної Ради у 2014 році Володимир Дідух балотувався у списках партії «Громадянський рух України». 

 

 

Джерело: Львівський портал