Олег Березюк – вуха, очі і язик Андрія Садового у стінах Верховної Ради, вірний йому у всьому. Сьогодні головний гравець у команді мера Львова, а колись навіть важко було уявити його у Верховній Раді.

Мало хто знає, але пан Олег працював лікарем-психіатром, зокрема асистентом кафедри психіатрії та психотерапії ЛНМУ ім. Данила Галицького. Навчався він в США в Іллінойському університеті, а після повернення в Україну доля кидає його на «Люкс ФМ», до слова на медіаресурс пана Садового, де він веде свою програму довгих 9 років.

В політику, як сам неодноразово заявляв, йти ніколи не збирався, бо вважав це доволі гидким заняттям.

Але все-таки йде працювати в мерію і стає правою рукою Андрія Івановича. Багато хто з його колег відзначав чималий його вплив на мера Лева, –  це одна з не багатьох персон, якій довіряв Садовий.

За час роботи в мерії, Березюку колеги присвоїли навіть прізвисько “Шаман”. “Нашаманив” чи ні, але в 2012 року Садовий призначає його керувати департаментом гуманітарної політики.

Березюк доволі спокійний і врівноважений керівник, тому ні в яких конфліктах замішаний не був. Та й взагалі був маловідомий львівській громаді. Та все змінюється в 2014, коли він робить просто карколомний політичний стрибок від “сірого кардинала” Садового до голови цілої фракції у Верховній Раді.

Тоді, після подій на Майдані, Садовий як непоганий аналітик робить те, чого найбільше чекають українці. Всім набридли одній і ті ж обличчя у стінах Ради. І Андрій Іванович набирає у свою фракцію нових людей, які ще не встигли “забруднитись”. Туди під 28 номером потрапляє Олег Березюк, але такий номер не завадить йому очолити “Самопоміч” у стінах парламенту. Варто зауважити, що він стає одним з лише трьох членів партії, які потрапляють у ВР.

 

І тут скромний нардеп особливо не привертає до себе уваги. Чітко слідує партійній політиці і не виділяється особливими розкошами, як це полюбляють інші персони, дорвавшись до влади.

Можливо, він бере приклад з лідера партії  – Андрія Івановича Садового, який не дуже любить виділятись предметами розкоші, а вдає, ніби ледь кінці з кінцями зводить.   

Згідно декларації Березюка в 2015 році, його статок складав 22 тисячі доларів, але в декларації за 2017 рік ця сума скоротилась до 9 тисяч доларів.

156 тисяч 955 гривень нардеп вказав як заробітну плату, його дружина у Львівському обласному психоневрологічному диспансері заробила 23 573 гривні та 60 824 гривні в медцентрі “Інтерсоно”. Найнеочікуванішим пунктом в його декларації є зобов’язання по кредитах, які є на його дружині та на ньому. Але це аж ніяк не заставляє родину Березюків бідувати. У їхній власності перебуває дві чималих квартири у Львові, будинок на 186 квадратів у Сокільниках. Тут нардеп особливо не виділився, і як усі можновладці записав усе майно на дружину.

Правда є одна річ, якій може позаздрити будь-який чоловік – щедра теща, яка зглянулась над зятем і подарувала 570 тисяч гривень.  

За весь термін свого депутатства Олег Березюк відзначився екстраординарним вчинком. Керівник фракції оголосив голодування через ситуацію у Львові, який потопав у смітті.

Після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі, що призвела до загибелі людей, місто не мало куди вивозити сміття. Тоді про пригоди львівських відходів по всій країні українці спостерігали у всіх випусках новин. Після цього міста почали масово відмовляти у прийомі львівського сміття, а соратники Садового заявляти про операцію Банкової проти свого лідера. Мовляв, Андрія Івановича і партію “Самопоміч” намагаються дискредитувати.


Так що час ще розбереться чи був цей акт голодування криком душі львів’янина чи всього лиш продуманим ходом на захист свого лідера в цих політичних інтригах, заручниками яких стали мешканці міста Лева.