Львівський суд заборонив робити з горища мансардний поверх без згоди сусідів

Львівський апеляційний адміністративний суд зобов’язав львів’ян, які проживають на верхніх поверхах будинків, погоджувати із сусідами наміри облаштувати собі ще один поверх за рахунок площі горища.

Скасувавши додаток до рішення виконкому ЛМР від 2007 року «Про порядок проведення переобладнання горищ на мансардні поверхи або надбудови у житлових будинках на території м. Львова з метою ремонту дахів та розширення житлового фонду», суд фактично визнав правову позицію прокуратури щодо незаконності передачі горищ житлових будинків без згоди усіх мешканців, інформує прес-служба прокуратури Львівської області.Як йдеться в повідомленні, вказаним положенням «дозволялось без згоди мешканців будинку здійснювати надбудови у випадку аварійного стану даху або його плоскої покрівлі. Тим самим, мешканці верхніх поверхів житлових будинків, під виглядом ремонту даху фактично облаштовували собі додаткову житлову площу, позбавляючи можливості інших жильців користуватися загальним горищем, як це передбачено чинним законодавством».

Обласна прокуратура оскаржувала це рішення в Галицькому районному суді, проте суд відмовив у задоволені позову прокурора до виконкому. Відтак прокуратура подала апеляційну скаргу, за якою апеляційний суд скасував незаконну постанову районного суду, а позов прокуратури задовольнив повністю.