parkuv_col

В Україні запустили сервіс, який допомагає легко й швидко подати скаргу на порушників правил паркування, передає Корупція інфо.

Для цього на сайті badparking.in.ua потрібно заповнити три спеціальні форми. Перш за все, необхідно вказати контактні дані (ім'я, телефон, email), далі описати правопорушення й зазначити, коли і в якому місті воно відбулося, а тоді додати до скарги фото- або відеопідтвердження самого порушення. 

Такі скарги може подавати будь-хто: відповідно до закону «Про звернення громадян», ДАІ зобов'язана розглянути кожне звернення упродовж 30 днів, встановити особу порушника та покарати його. Однак анонімних звернень у Державтоінспекції не братимуть до уваги.

 

«Якщо факт порушення підтверджується, тоді приймаються відповідні дії. Перевірки ми проводимо по будь-якому зверненню. Тривалість перевірки залежить від самого звернення – немає конкретного терміну. Але скільки таких звернень надходить до ДАІ я не можу сказати, оскільки такої статистики ми не ведемо», – пояснив Тарас Дзвоник.

Автори сервісу Bad parking обіцяють невдовзі розробити легкі форми для написання скарг на інспекторів ДАІ до органів прокуратури – вони стануть потрібними в тих випадках, коли ДАІ ігноруватиме звернення щодо порушників правил паркування.