Більшість із них навідріз відмовляються селити в себе вдома східняків. 
 
Краматорчанка Євгенія Омельченко переїхала до Львова півроку тому. Втекла від війни із двома маленькими дітьми на руках. Зараз живе на Сихові. Та прихисток там знайшла не одразу. «Були такі випадки, коли люди, дізнавшись звідки ми, просто вказували нам на двері. Або нам казали залишити паспорт як завдаток, мовляв вони не знають, чи ми завтра поїдемо і де нас тоді шукати», – розповіла Євгенія Омельченко.
 
Львів'ян, які віддають в оренду своє помешкання, зазвичай, турбує прописка майбутніх квартирантів. Люди охоче здають житло українським та іноземним студентам. А от до переселенців зі Сходу ставляться насторожено. «Десь один негативний приклад був, десь – інший і люди вже не хочуть мати проблем. У мене є один клієнт, в якого живе молода сім'я з Донецька. І за кожною дрібничкою вони йому телефонують зі словами «зробіть нам». На жаль, ці люди думають, що ми їм чимось зобов'язані, та ніхто нікому нічого не винен», – каже голова Львівської ріелторської палати Ірина Яремко.
 
Розселяти біженців допомагають і волонтери. До прикладу, у громадському секторі Львівського Майдану вже поселили понад 500 осіб.