Житель невеликого села Солонка Пустомитівського району, розташованому недалеко від Львова, 53-річний інженер за освітою Роман Бабячок  – спорудив на своєму приватному будинку і у дворі власну відносно невелику сонячну електростанцію і став продавати надлишки електроенергії. 


"Виготовлення проектної документації, отримання дозволу на підключення 10-кіловатної електростанції до мережі, реєстрація системи, підписання угоди з обленерго, оформлення різних інших документів зайняло у мене рік, – згадує Роман. – Придбав 40 сонячних панелей-батарей потужністю по 250 Вт, блок управління, інвертор змінного струму і двосторонній лічильник (передає інформацію диспетчерам обленерго), акумулятор GEL, кабелю, кріплення і дрібниця. Монтаж зайняв більше двох місяців ".

Своя електростанція вийшла потужністю 10 кВт. Частина її йде на господарські потреби та опалення, всі надлишки продаються «Львівобленерго» за ціною – три гривні 89 копійок за кіловат годину. Наприклад, за серпень Роман заробив майже три з половиною тисячі гривень, в наступні місяці – більше чотирьох. Він вже підрахував – електростанція обійшлася йому в 18 тисяч доларів і окупиться через шість років, а далі – чистий прибуток. 

 

Джерело: Факты