Львів’янок навчають як поводитись зі зброєю, брати ворога в полон, надавати медичну допомогу на полі бою та як у разі наступу ворога відвести сім’ю у безпечне місце.

Сьогодні, 30 листопада, військовий вишкіл проходять більше сотні львівських жінок. Такі навчання по всій Україні для жінок організовує громадська організація «Жіноча варта». Проводити такі вишколи почали цього літа в Києві, а сьогодні професійні військові, які побували в зоні бойових дій, їздять українськими містами і передають найнеобхідніші знання з військової справи. Жіночі військові навчання такого типу вже відбулись в Дніпропетровську, Харкові, Полтаві, Вінниці, Івано-Франківську.Участь у жіночих вишколах платна – 200 грню Зібрані кошти організатори передають на потреби Збройних сил України. Підготовка відбувається за такими напрямками: навички поводження зі зброєю, основи виживання (як вижити в лісі чи умовах бойових дій без засобів до існування), взяття в полон, робота в малих групах, отримання знань з використання інженерних боєприпасів та зброї, надання першої медичної допомоги на полі бою.

Після першого етапу навчання жінки можуть записатись на більш спеціалізовані вишколи з розширеною домедичною та психологічною підготовкою а також на стрілецькі вишколи.

Жінки, які прийшли на сьогоднішні навчання, кажуть, що хочуть бути готові до всього. Хоча дуже сподіваються, що використовувати отримані знання не доведеться.