Із понеділка, 13 жовтня, на Першому національному телеканалі стартують дебати у рамках виборчої кампанії на позачергових виборах Верховної Ради.

У вівторок директор НТКУ Зураб Аласанія в прямому ефірі провів жеребкування між представниками партій і визначив сім четвірок партій, які візьмуть участь у дебатах.

Згідно з результатами жеребкування, 13 жовтня в дебатах візьмуть участь партії "Народний фронт", Націонал-демократична партія України, "Зелена планета" та "Заступ", а 14 жовтня відбудуться дебати між партіями "Блок Петра Порошенка", "Україна майбутнього", "Конгрес українських націоналістів" і Партією зелених України.

15 жовтня відбудуться дебати між "Правим сектором", "Інтернет партією", партіями "5.10" та "Україна – єдина країна", 16 жовтня – між партіями "Сильна Україна", "Нова політика", "Свобода" та "Сила людей".

У вівторок, 21 жовтня, відбудуться дебати між партіями "Громадянська позиція", "Опозиційний блок", "Солідарність жінок України" та Ліберальною партією, 22 жовтня – між Радикальною партією Олега Ляшка, "Об'єднанням "Самопоміч", партіями "Сила і честь" і "Громадянський рух".

23 жовтня в дебатах візьмуть участь "Батьківщина", "Блок лівих сил", "Відродження" та "Єдина країна".

Комуністична партія України відмовилася брати участь у дебатах.

Дебати розпочинатимуться о 21:15, у них візьмуть участь лідери партій.

"Якщо лідер партії не приходить у визначений день на ефір, то час партії згорає", – зазначив Аласанія, додавши, що у такому разі тривалість випуску програми пропорційно зменшується.

За словами директора НТКУ, в національних дебатах лідери партій відповідатимуть на запитання, поділені на чотири тематичні блоки: внутрішня та зовнішня політика, економіка, питання соціальної та культурної політики. Крім того, їм буде поставлене запитання з регіонів.

Також право поставити запитання матиме аудиторія. Лідери партій також зможуть поставити запитання опонентам і сказати завершальне слово.