JPG

 

17 березня 2015 р. Рада дозволила надавати спеціальний статус окремим районам Донбасу після виборів. За відповідний законопроект проголосували 265 нардепів із 226 мінімально необхідних.

"В той же час, позиція Олега Ляшка полягала дещо у іншому, він вимагав прийняти Постанову про визнання цих територій окупованими, що фактично блокувало плани Путіна" – коментує розвиток подій політолог Вадим Карасьов. Внаслідок розходження позицій, спікер оголошував нові і нові перерви, і голосування почалося лише увечері. Проект Постанови про визнання окремих населених пунктів окупованими підтримали 280 депутатів.

Згідно російських планів, внаслідок застосування законів про особливий статус Україна та офіційний Київ економічно забезпечують зруйнований Донбас, а політичне управління та право вето на національні рішення залишаються у Кремлі. Проте визнання територій окупованими блокує даний план, що визвало різку критику з боку офіційної Москви.

Читайте також: Ляшко передумав виходити з коаліції

"Ляшко, який вибудовує свою політику в руслі націонал-патріотизму, постійно генерує антикремлівські рішення, що не завжди може подобатись Москві та Президенту України, який намагається знайти шляхи врегулювання конфлікту через стіл переговорів із Кремлем. Тому все частіше виникають протиріччя між позицією глави держави та Радикальною партією." – вважає політолог.

Нагадаємо, що в той же день Верховна Рада України також надала згоду на допуск іноземних військових на територію України в рамках міжнародних навчань, а також звернулася до ООН та ЄС стосовно розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру і безпеки..

Джерело: Корупція.Інфо.