Арсен Аваков пояснив, яким може бути варіант спільних патрулів в ОРДЛО у перехідний період.

Про це він повідомив в ефірі програми “Право на владу” на телеканалі “1+1” у четвер увечері.

“Усім не подобається “формула Штайнмаєра”, але в цій частині вона мені дуже подобається. Ми виходимо з того, що виборів не буде, поки не будуть розпущені всі незаконні формування. Вибори можуть відбуватися лише під українським прапором, з ЦВК і всіма державними органами України.

З іншого боку, в Мінських угодах записано “народна міліція”, якої ніде не існує в нашому законодавчому полі. І потрібно це питання якось вирішувати. Зараз існує “народна міліція ЛНР” і “народна міліція ДНР”, але вони ж мають бути розпущені. І ми знову шукаємо компроміс”, – сказав він

Аваков зазначив, що Україна готова, як тільки буде укладено дипломатами адекватну угоду, своїми поліцейськими силами зайти і забезпечувати порядок.

“І ідея була така, що ми заходимо своїми поліцейськими силами, наприклад, патруль із п’яти осіб: двоє – з Національної поліції України, одна людина – зі спеціальної поліцейської місії ОБСЄ, і двоє представників територіальних громад, в яких відбуваються вибори”, – зазначив він.

Глава МВС зауважив, що такий варіант узято, зокрема, з досвіду світових конфліктів.

“Така ситуація була в Хорватії. Це перехідний період такої спеціальної складної поліцейської місії. Він триває недовго, він надзвичайно важкий для самих поліцейських, він може спричинити гігантські конфлікти всередині і навіть жертви, тому що сутички все одно виникають. Але, мабуть, іншого шляху немає , і це найбільш мінімальний обсяг складнощів, які ми можемо отримати, відновлюючи свій суверенітет”, – вважає він.

Раніше Глава МЗС повідомив, що Україна може погодитися на компроміс щодо контролю над кордоном і отримати його “не за місяць до місцевих виборів, а, наприклад, за два дні”.

Про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков у коментарі hromadske на полях саміту “нормандської четвірки” в Парижі.

“Компроміс може бути: ми не за місяць візьмемо кордон, а за два дні. Ось у нас є 408 км кордону. Ми будемо щодня зменшувати, і за день до виборів – раз! У нас під контролем весь кордон. Чим не компроміс?” – заявив він.

При цьому він додав, що президент Володимир Зеленський “чітко сказав” на переговорах:

“Ми стоїмо спочатку на безпеці, а потім вибори, а потім все інше”, – повідомив Аваков.