У Міністерстві соціальної політики готують масштабну реформу системи виплат соціальної допомоги.
У Кабміні хочуть уніфікувати всі види державної допомоги. Міністр соціальної політики Андрій Рева вважає, що після цього люди перестануть гнатися за статусами. Рева відзначив, що новий законопроект про єдину держдопомоги будуть подавати відразу ж після виборів.

У Міністерстві соцполітики підкреслили, що влада намагатиметься правильно оцінити фінансовий стан людей, з урахуванням їх тіньових доходів. Правда, як саме це буде робитися, поки не відомо.

Уже є система, за якої перевіряють субсідіантів, але наше міністерство самотужки цю проблему не вирішить, – каже міністр соцполітики Андрій Рева. – Проблему можна вирішити, якщо тісно працювати з податковими службами, митниками і т.д.

Новий закон про соцдопомогу обіцяють виписати так, щоб людина могла оформити будь-який вид допомоги однією заявкою і декларацією.

– Допомогу можна буде відразу отримати, а не збирати стоси документів. Зараз вони різні: щоб отримати статус матері-одиначки, малозабезпеченої сім'ї, дитини-інваліда і т.д. Природно, різні категорії можуть мати різні потреби, тому потрібно передбачити певні коефіцієнти збільшення цієї допомоги, – підкреслив Андрій Рева. – Низький дохід буде розраховуватися виходячи із закону про прожитковий мінімум. Ці критерії давно розроблені, але треба їх звести воєдино, спростити систему.

Нагадаємо, народні депутати України мають намір зрівняти права одинокого батька і матері.