Президент України Володимир Зеленський призначив першим заступником Голови Служби безпеки України — начальником Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління Служби безпеки України – голову партії "Слуга народу", Івана Баканова.

Про це йдеться на сайті глави держави.

Довідка

Один із засновників «Студії 95 квартал», засновник партії «Слуга народу»

Іван Геннадійович Баканов родом з Кривого Рогу.

Освіта

Закінчив Академію праці і соціальних відносин і туризму в м.Київ.

Кар'єра

З грудня 2017 року став головою політсили «Слуга народу». До цього партія називалася «Партія рішучих змін», а зареєстрована була ще 13 квітня 2016 року.

З 25 січня 2013 року він є керівником ТОВ «Квартал 95», а з 27 грудня 2013 року – керівником ТОВ «Студія-квартал 95» (відповідно до даних аналітичної системи YouControl).

На особистій сторінці в Facebook Івана Баканова вказано попереднє місце роботи концерт-хол «FREEДОМ», де часто виступає «Вечірній квартал».

Сім'я

Одружений. Дружина Оксана Лазаренко, син Артур (з 2014 року і по теперішній час студент КНЕУ ім.Вадима Гетьмана).

Іван Баканов не публікує в своєму профілі на Facebook особисті фото, і намагається ховати обличчя. Однак на фото з першого серйозного з'їзду партії «Слуга народу», як пожартував сам Володимир Зеленський, Івана Баканова все ж можна знайти.

Іван Баканов запевняє, що з самого початку створення серіалу "Слуга народу" не було задумки про політичні перспективи і створення політичної партії. За словами голови політсили "Слуга народу", ідея серіалу з'явилася близько 10 років тому. Як відомо, серіал "Слуга народу" почали знімати ще в 2015 році, партію з однойменною назвою зареєстрували в кінці 2017 року.

В інтерв'ю BBC – Україна він підтвердив, що очолювана ним партія братиме участь у майбутніх виборах до парламенту: "Ми розраховуємо брати участь у парламентській кампанії і увійти в парламент. Тоді стане простіше".

У парламент Баканов обиратися не має наміру.

"Я себе бачу в структурі, яка забезпечує дотримання законності", – сказав Баканов і уточнив, що не проти американського варіанту Мін'юсту або посади прокурора.