Результати місцевих виборів катастрофічні для партії президента Володимира Зеленського “Слуга народу”.

Про це заявив співзасновник Українського інституту майбутнього і шеф-редактор порталу “Хвиля” Юрій Романенко.

“Результати партії Зеленського катастрофічні. Катастрофічні в тому плані, що вона втратила всі ті базові переваги, яка мала ще рік тому. Ключова перевага – це те, що вона була вперше за довгі роки інтегральною партією – партією, яка “зшивала” всю Україну.

Ми пам’ятаємо, що і Зеленський, і його партія в липні 2019 року набрали по всій Україні – і на заході, і в центрі, і на сході, дуже багато голосів. І ось цей регіоналізм, який викликав побоювання з приводу сепаратизму в Україні, її розвалу, він в ті хвилини, здавалося, канув у Лету.

Але недовго музика грала, і на цих виборах партія Зеленського втратила свої позиції гегемонів у політичній системі. Втратила центр, який був критично важливий тому, що саме потужні позиції в центрі дозволяли Зеленському виступати як лідеру політичної системи України.

І ось пісенька ця вся закінчилася … Це кінець міфу “95-го кварталу”, і кінець міфу Зеленського … Що ж з цього випливає? Випливає те, що в наступному році будуть дострокові вибори до Верховної Ради або навіть Президента? Так. Цілком. Я впевнений, що достроковість – це базовий сценарій з однієї причини – оскільки Ахметову і Коломойському дуже складно між собою домовитися …

Ахметов навесні взяв хороший реванш, коли поставив Шмигаля прем’єр-міністром і зумів дуже зручно влаштуватися в поточній системі. Він взагалі в будь-якій системі влаштовується зручно тому, що будь-який президент йде туди, де сухо і комфортно, а це Рінат Леонідович.

Саме тому і Зеленський повторив долю попередників – там сухо і комфортно, там дають гроші, там закривають потреби для фінансування політичної партії … Тому Ахметов дуже добре вписався в систему, а Коломойський почувається скривдженим і спробує взяти реванш. Цей реванш буде вже найближчими тижнями, оскільки Коломойський хоче змінити уряд. Його логіка така – рік покермував Ахметов, тепер рік покермую я і якось підхарчуюсь”, – сказав Романенко.

Українці ж в коментарях до даного повідомлення зазначають. Що єдиний вихід у президента, це розпустити олігархічне оточення, перезібрати Раду. Та зробити все що він обіцяв.

Окрім того, назріває ще один скандал, як пише телеграм канал Резидент. Оточення президента грає в небезпечну, але в перспективі дуже вигідну для Зеленського гру. Останні рішення судів проти антикорупційних органів – це не самоуправство суддів, а «договірняк» з Офісом президента, який таким чином хоче перезавантажити НАБУ і інші структури, прибравши звідти людей Порошенка і в цілому розширивши квоту України за рахунок представників структур Сороса.

Процес активізувався саме зараз не випадково. Рокіровку потрібно зробити оперативно до того, як прийде нова адміністрація США, яка, з великою ймовірністю, буде формуватися Байденом і зажадає зберегти статус-кво.

На публіку же Офіс президента грає в «доброго» поліцейського, випускаючи заяви із засудженням підступності суддів, з якими згідно із законом президент нічого зробити не може.

Крім того, вся ця історія принесла Зеленському додатковий бонус – ніхто вже не говорить про провал «Слуги народу» на виборах.