Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко розповів, що напередодні 9 травня у місті активізувалися проукраїнські настрої та акції спротиву окупантам.

 

Андрющенко зазначив, що місцеві більше не можуть терпіти свавілля окупантського режиму, тож маріупольці очікують ЗСУ та чинять спротив.

“В останні дні, особливо напередодні 9 травня, в Маріуполі просто проукраїнський вибух. Цей прапор на “Іскрі”, за день до цього було ціле змагання, як зривали радянський прапор з тієї пластикової бабки на головній площі, де мали святкувати 9 травня. До того люди по місту гуляли з українським прапором, постійно щось відбувається. Сьогодні у місті з’явились плакати, що “серпень уже близько” і ЗСУ наближаються. Маріупольцям обірвався терпець і місто чинить спротив. Все, що виробляють окупанти, немає змоги терпіти і люди просто перестали боятися. Далі ми побачимо більше, режим і так суворий, його вже не можна зробити суворішим, і люди починають боротися”, – розповів радник у ефірі Еспресо.

В небі над тимчасово окупованим Маріуполем сьогодні, 10 травня помітили активність авіації ворога. Цього разу в бік Запоріжжя, за словами радника мера Маріуполя Петра Андрющенка.

“Знову пішла авіація над Маріуполем в бік Запоріжжя. Не нехтуйте тривог”, – написав Андрющенко.

Зазначимо, що останнім часом авіація окупаційної армії часто кружляє над Маріуполем. Зокрема, серед напрямків фіксуються різні окуповані населені пункти Запорізької області.

При цьому, інтенсивність руху російської техніки через окуповане місто постійно зростає.

На жаль, звірства окупанти чинити не перестають. Так в окупованому Маріуполі росіяни вже демонтували 282 багатоквартирних будинки.

“З початку повномасштабного вторгнення російські окупанти пошкодили 2208 будинків в Маріуполі. З них 50% – знищено. Зараз вони їх зносять, залишаючи котловани та груди каміння. Майже 300 будинків вже демонтовано, ще у планах окупантів знести приблизно 700 будинків”, – мер Маріуполя Вадим Бойченко.

:fist:Знесення будинків – це один з способів окупантів приховати свої злочини. Але як би вони не намагались, а покарання буде для кожного воєнного злочинця.

Окрім цього, у Маріуполі почалась мобілізація. Про це повідомляють самі мешканці міста. Зокрема, ось таке направлення на медкомісію від військомату отримав один з жителів

Першими на обстеження потрапили працівники “бюджетної” сфери. Тепер чоловіків можуть відправити вмирати за російських окупантів, які знищили їх місто.

“У Маріуполі почали працювати призовні комісії. Окупанти вже шукають громадян, які не виконують “військові зобов’язання”. Ворог планує призивати чоловіків до серпня. росія продовжує вбивати мирних українців новими методами. Але віримо в ЗСУ та чекаємо на звільнення нашого міста”, – мер Маріуполя Вадим Бойченко.

Ба більше, в окупованому Маріуполі катастрофічно не вистачає лікарів та медичних препаратів. Люди скаржаться, що до них відношення “гірше ніж до дворових собак”. Швидку допомогу доводиться дуже довго чекати, а щоб отримати лише направлення до лікаря можна просидіти у черзі цілий день. Більш того, у медзакладах ставлять не правильні діагнози та не роблять УЗД.

“Нормальні лікарі виїхали. Залишилися лише фельдшери та медсестри”, – констатують маріупольці.

Люди не можуть отримати не лише нормальну медичну допомогу, але й деяких медикаментів. “Необхідних ліків в аптеці неможливо знайти”.

Ось так справжній “руський мир”. У ньому життя та здоров‘я людей не вартує нічого.