В Міністерстві юстиції прогнозують, що люстраційна перевірка всього державного апарату відбудеться протягом 2-3 років. Про це під час засідання уряду сказав міністр юстиції України Павло Петренко.

“За нашими прогнозами згідно з нормами цього закону протягом двох-трьох років буде проведена перевірка всього державного апарату”, – зазначив П.Петренко.

Він також сказав, що принцип, прописаний в законі, полягає в тому, що в першу чергу перевірку проходять центральні органи виконавчої влади, на другому етапі – обласні органи територіальної виконавчої влади і на останньому етапі вже проходять перевірку органи виконавчої влади на рівні районів і міст.

Зазначимо, Президент України Петро Порошенко підписав Закон “Про очищення влади”, який був прийнятий парламентом 16 вересня 2014 р. Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов підписав Закон 25 вересня.

На закритому засіданні 30 вересня Моніторинговий комітет ПАРЄ одноголосно проголосував за направлення цього закону до Венеціанської комісії. Під його дію підпадає близько мільйона чиновників.

 

Джерело: finance. ua