Магазини в Україні продовжують видавати покупцям липові фіскальні чеки. Найчастіше подібні махінації відбуваються в місцях, де продають підакцизний товар – в тютюнових кіосках або алкогольних магазинах. І експерти відзначають, що липовий чек мало чим відрізняється від справжнього.
І щоб виявити підробку, необхідно зайти в базу фіскальних чеків, де в потрібному віконці вписати дані з отриманої папірці. Інформація надходить до системи протягом 72 годин і якщо чек липовий, то система вас поінформує про це.
Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня
“З шести чеків в Києві один виявився липовим. На око можна було визначити, так як на папірці були відсутні необхідні поля. Але споживачеві буде все одно важко це визначити, тому краще скористатися сервісом”, – заявив експерт Ігор Дядюра.
Покупець не завжди бачить, який апарат стоїть в магазині. Люди можуть лише створювати видимість чесної діяльності, а самі торгують товаром за готівку, щоб приховувати реальні доходи від держави.
“Перевірити чеки можна через нову базу, куди надходить вся інформація. Якщо ваш чек не був знайдений в системі, то просимо вас його сфотографувати або відсканувати, і відправити на електронну адресу [email protected]”, – заявили в ГФС.
“У магазинах з технікою придумали схему зі скасуванням чека, яку проводять без відома покупця. Навіть якщо в магазин прийде податкова, то вони будуть розповідати, що покупцеві просто не підійшов товар і він його повернув. Отже, податки також не платяться”, – запевняє Максим Несміянов.
Інша схема – “тестовий” режим касового апарату. Тобто, чек друкується, але внизу є підпис, що він недійсний. Податки з таких “продажів” теж не надходять до бюджету.
І в ГФС закликають українців бути уважними і допомагати виводити на чисту воду таких “підприємців”. Адже без справжнього чека покупець не зможе повернути товар або скористатися наданою гарантією.
Крім того повідомлялося, що українці, які претендують цього року на комунальну знижку, можуть оформити її відразу за допомогою декількох способів. Не потрібно чекати 15 жовтня або іншої дати, коли у нас опалювальний сезон почнеться, а вже зараз про це подбати. Є два варіанти, як це питання вирішити.
\