По всій видимості, голова апеляційного суду Кіровоградської області Валерій Драний вирішив, що його махінації з неправедно нажитим майном замасковані настільки добре, що до нього і не підкопаєшся. – повідомляє Корупція.Інфо

На ділі всі його потуги "заховати" власні матеріальні цінності абсолютно не стали перешкодою для співробітників ЗМІ та журналістів медіаресурсу Наші Гроші, для яких відправною точкою послужила практично порожня декларація про доходи чиновника.

Якщо вірити цим документом, пан Драний не має ні сім'ї, ні дітей, ні житла, ні автомобіля, а його дохід за 2015 рік склав 273 000 гривень. Крім того, суддя отримав матеріальну допомогу в розмірі 13 400 гривень. Втім, з дружиною він розлучився на законних підставах. 

Здавалося б, все в повному ажурі, якби не кілька нюансів. Наприклад, таких, як те, що після розлучення у сім'ї народилася ще одна дитина. Причому "в сім'ї" — не обмовка: журналістам нічого не варто було з'ясувати, що з моменту розлучення хитрий законник не розходився з дружиною, продовжуючи проживати разом з нею в одному будинку-котеджі площею 400 кв. метрів у престижному районі Кропивницького (Кіровоград), а також користуватися квартирою (понад 100 кв метрів).

Пересувається Драний в основному на автомобілі бізнес-класу Hyundai Azera (який офіційно не продається в Україні) — його оціночна вартість становить близько $50 000. Втім, ця машина належить другій особі: в кінці 2013 року її отримав  племінник Олексій Драний, рідний дядька судді.


Усі ці факти дали можливість репортеру Євгенію Сливці заявити у телепрограмі “Наші гроші. Досудилися" про те, що розлучення був зроблено для відводу очей: крім того, що це позбавило чиновника від необхідності декларувати доходи дружини, ще й дозволило легалізувати майно.

Половина будинку і квартири, записаних на нього, фактично отриманими від дружини в процесі розлучення, і формально прив'язати їх до з/п чиновника неможливо. Але, як стверджують юристи, це не привід не вказувати в декларації подібні активи: зокрема, Андрій Савін, юрист з ГО Центр протидії корупції, запевняє: "Якщо особа користується майном на правах оренди або на будь-якому іншому праві – воно повинно зазначатися, тому це звичайно порушення".