опит

Готовність взяти участь у місцевих виборах в Україні, запланованих на 25 жовтня, підтвердили 69% громадян України, про що свідчать дані опитування, проведеного компанією GfK Ukraine у ​​першій половині серпня, повідомляє Корупція Інфо

Згідно з результатами опитування, 45% респондентів сказали, що точно прийдуть на місцеві вибори, 24% – швидше за все, візьмуть участь у цих виборах. 13% не планують голосувати, ще 10% опитаних не визначилися з відповіддю.

Найбільша кількість тих, хто точно або швидше за все візьме участь у виборах (80%) – серед опитаних в Західному регіоні України, найменше (48%) – в Південному регіоні.

У той же час на півдні країни найбільше тих, хто точно не піде на вибори (23%), і тих, хто не визначився з даним питанням (18%).

На сході України брати участь у виборах виявили готовність 62% респондентів.

Причинами, через які українці не бажають йти на вибори чи коливаються з рішенням, найчастіше вказані недовіру місцевим політикам і відсутність, на думку респондентів, гідного кандидата (35%). Ще 29% пояснюють небажання брати участь у виборах тим, що «їх голос нічого не вирішує», 26% українців не вірять у чесність виборів.

Опитування проводилося з 1 по 14 серпня методом особистого інтерв'ю в межах омнібуса GfK Ukraine. Опитано 1000 респондентів (за винятком території АР Крим та непідконтрольних уряду України територій Донецької та Луганської областей).