У День пам’яті та примирення президент України Володимир Зеленський прибув разом с послами країн Великої сімки та Євросоюзу до Луганської області.

Під час спільної з дипломатами робочої поїздки Зеленський взяв участь у церемонії вшанування пам’яті загиблих у Другій світовій війні.

Делегація відвідала селище Мілове — районний центр Міловського району Луганської області, який є найсхіднішим населеним пунктом України на кордоні з Росією.

Голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас, який бере участь у поїздці, у своєму Твіттер опублікував підбірку фотографій з церемонії покладання квітів до пам’ятного меморіалу в селищі Мілове.

«Символічний момент: посол Німеччини Анка Фельдгузен покладає квіти у Міловому, де в 1943 році розпочалося звільнення України від нацистської Німеччини», — прокоментував одну зі світлин Маасікас.

Він також оприлюднив фото місцевих жителів, які зібралися в очікування високої делегації.

Словом, військовий експерт Анатолій Кравчук розповів у програмі “Україна Завтра” на телеканалі “Україна 24”, чи потрібно Україні розміщувати військові табори біля кордону для захисту від загрози з боку Росії.

“Я не бачу в цьому ніякої потреби (в розміщенні українських військових таборів біля кордонів з Росією — ред.), тому що військовий табір ні про що не говорить. Є спеціальні сценарії, які прораховані — з якого боку найбільш ймовірно можуть бути завдані удари, і це постійно фіксується розвідкою. Для цього потрібно, щоб були певні розвідознаки, і це не табори, а створення ударних угруповань, які повинні висуватися в певний час і прорвати нашу оборону”, — сказав він.

За словами експерта, поки що безпосередньої загрози немає.

“З нашого боку немає потреби створювати військові табори на противагу створенню таборів Російською Федерацією. Бойова готовність з’являється тоді, коли є безпосередня загроза на певному напрямку. Зараз ми не фіксуємо цю загрозу, ми просто фіксуємо значне скупчення сил уздовж кордонів. Немає сигналів, що на певному напрямку може бути здійснена агресія. Також не потрібно забувати, що ми восьмий рік живемо в стані війни, постійно воюємо, ми готові не тільки теоретично, але і практично”, — сказав він.