георгіївська лента

Сьогодні у столиці на святкування Дня Перемоги деякі переселенці із Донбасу прийшли з георгіївськими стрічками. Про це повідомляє кореспондент Gazeta.ua., передає Корупція.інфо

"Мы просто помним о Великой Победе. У бабушки моей отец погиб на войне. У мужа – прадед погиб в борьбе с фашизмом. А что это за маки, что все понацепляли. Что это за желание заменить георгиевскую ленту? Это же подмена истории. Когда то мы были одним дружным народом. Вы посмотрите, сколько охраны. Неужели власть боится тех 40 тысяч дончан, которые приехали в Киев? Нам обидно, что люди так быстро забыли символ Великой Победы", – каже Яна, яка рік тому переїхала з Донецька."Вообще, у меня маки только с наркоманами ассоциируются", – приєднався до розмови чоловік дівчини Андрій.

Нагадаємо, червоний мак – це міжнародний символ пам'яті жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, алюзія кривавого сліду від кулі, що передає страждання та смерть.

Використання квітки червоного маку як символу пам'яті отримало початок з вірша канадського військового лікаря Джона Маккрея "В полях фламандських" (1915).

Символ маку присутній і в українському фольклорі – за легендою, маки зацвітають там, де пролилася козацька кров.

Використання радянсько-імперського символу Дня Перемоги – георгіївської стрічки було дискредитоване учасниками нинішньої російської агресії проти України. Водночас георгіївська стрічка в Україні на державному рівні офіційно не заборонена.