Президент Франції Еммануель Макрон у четвер, 3 березня, провів телефонні розмови з Президентом України Володимиром Зеленським і главою РФ Володимиром Путіним, про це повідомляє BFM TV.

У Єлисейському палаці заявили, що розмова Макрона з російським президентом тривала 1,5 години і була вже третьою між президентами з початку вторгнення російської армії в Україну 24 лютого.

Президент Франції Емманюель Макрон попередив президента Росії Володимира Путіна, що російський лідер «бреше» собі і робить «велику помилку» в Україні, яка дорого коштуватиме Росії в довгостроковій перспективі, тоді як Путін пообіцяв, що Росія продовжить свій наступ.

За словами прем‘єра Франції Жана Кастекса, Макрон і Путін обговорили гуманітарні питання, але водночас Путін залишається на своїй позиції щодо демілітаризації України, і це неприйнятно. Він додав, що важливо підтримувати дипломатичний зв’язок із Росією.

Наша логіка – це не логіка війни, а логіка деескалації. Але це, без жодних сумнівів, дуже складно, – сказав він.

Учора Макрон підтвердив свою підтримку України, наголосивши, що президент РФ Володимир Путін свідомо обрав війну.

Путін допустив, що може розширити свої вимоги, якщо переговори з українськими офіційними особами підуть не так, як хоче Москва, повідомили в Кремлі.

За минулу добу російські обстріли українських міст посилилися, понад 1 мільйон українських біженців вже перебувають за кордоном, але українські військові і цивільні чинять запеклий опір.