im578x383-boeing-777_REUTERS

Українській стороні стали відомі винуватці збитого під Донецьком малайзійського Боїнга

Про це в інтерв'ю сказав екс-начальник Головного слідчого управління Служби безпеки України генерал-майор Василь Вовк, передає Корупція.Інфо з посиланням на газету "Сегодня".

"Ми знаємо прізвища мінімум шести осіб, причетних до цього злочину, – трьох громадян України і трьох росіян. Вони встановлені слідством, кожному відповідно до процесуального законодавства необхідно оголосити підозру про скоєний злочин і притягати до кримінальної відповідальності. У нас п'ять кримінальних проваджень, цього достатньо, аби, не розпорошуючи зусилля, зосередитися на кожному підозрюваному", – розповів Вовк.

Окрім цього, він зазначив, що СБУ провела серію експертиз, відпрацювала низку версій і прийшли до висновку, що у лайнер влучила саме ракета російського комплексу "Бук". Ці висновки були направлені до міжнародної комісії з розслідування катастрофи і були долучені до матеріалів справи.

"Як громадянинові мені зрозуміло – "Боїнг" був збитий ЗРК "Бук", завезеним з території РФ разом із російським військовим екіпажем, який і здійснив пуск ракети по пасажирському літаку. А як слідчий поки не можу визначити дві важливі обставини: чи був у злочинців намір на поразку саме цього літака (що, втім, не змінює кваліфікацію і рівень покарання) та на якому рівні військово-політичного керівництва РФ приймалося рішення про застосування комплексу з метою збити лайнер", – сказав генерал Вовк.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що США продовжують дотримуватися думки, що Боїнг-777 був уражений ракетою, випущеною сепаратистами, яких підтримує Росія.