54-річна Валерія Гонтарєва, колишня керівниця Національного банку України, в жовтні минулого року переїхала до Великобританії.

Разом з сином вона орендує двокімнатну квартиру і працює консультантом. В одному зі своїх інтерв'ю вона обурилася, що їй приписують дорожезний будинок в Лондоні і уточнила, де живе:

"Як же мені було смішно, коли абсолютно божевільний Валентин Наливайченко (екс-глава СБУ) розповідав по телебаченню в той день, коли ми знімали квартиру з моїм сином, що нібито Гонтарева купила в Лондоні будинок за 23 мільйони фунтів. Цих божевільних хтось ще показує, а я в цей момент підписую договір оренди маленької двокімнатної квартири ".

Журналісти Країни "знайшла будинок, в якому орендує свої апартаменти екс-чиновниця.

Як нам стало відомо, живе Валерія Гонтарева зі своїм молодшим сином Микитою в хмарочосі на березі Темзи. Будинок знаходиться за адресою набережна Альберта Ембанкмента, 23 (Albert Embankment). Це неподалік будівлі парламенту, а також Вестмінстерського абатства. У 15 хвилинах ходьби від вежі Біг-Бен і колеса огляду.

Ми мимоволі стали свідками, як кур'єрська служба доставила для Гонтаревої посилку в цей будинок, а консьєрж набрав Валерію по телефону для того, щоб вона забрала бандероль.

Також нам вдалося побачити і саму Валерію на вулицях Лондона. Вірніше, під парадним хмарочоса, де вона живе. У пуховику і капюшоні вона курила і з кимось щось обговорювала по телефону.

У реєстрі власників нерухомості Великобританії ми знайшли виписку про те, що власник квартири, яку знімає Гонтарєва – пан Ніл Олександр Стюарт Беверидж (Neil Alexander Srewart Beweridge). Він придбав ці апартаменти за 1 млн 750 тис фунтів стерлінгів (62 562 500 гривень за курсом НБУ на 21.03.2019 року).

Ми знайшли подібну двокімнатну квартиру на сайті по здачі апартаментів в оренду. Коштує вона 5308 фунтів стерлінгів або близько 200 000 гривен в місяць. Ціна варіюється від наявності балкона, кількості вбиралень кімнат і площі.

Як ми вже писали, Гонтарева працює в Інституті міжнародних відносин Лондонської школи економіки (London School of Economics (LSE). Консультує центробанки з питань монетарної і валютної політики.