«Північний потік» отримав потужний удар з боку маленького Датського королівства. У 2020 р пустити поставки газу в Європу в обхід України у Путіна вже не вийде.

Данія зажадала розглянути питання про прокладання «Північного потоку-2» за маршрутом, відмінному від раніше наміченого, і тільки на його екологічну експертизу піде близько півроку. І навіть після можливого позитивного висновку експертизи Данія абсолютно нічого не гарантує, прогнозуючи результат в стилі Гамлета, принца Датського: чи то бути, то чи не бути «Північному потоку-2»,

Отже, компанія Nord Stream 2 AG, яка займається реалізацією проекту «Північний потік-2», була змушена за наполяганням влади Данії погодитися на розгляд третього варіанту прокладки трубопроводу у винятковій економічній зоні Данії південніше острова Борнхольм. Тільки на оцінку впливу труби на екологію піде від 3 до 6 місяців, після чого влада Данії розглядатимуть і порівнювати всі три варіанти. Терміни такого розгляду не встановлені, а тому вони можуть тривати хоч до безкінечності. У будь-якому випадку, з 1 січня 2020 року «Північний потік-2» однозначно не запрацює.