Серед звільнених зять Василя Пісного Назар Ворожбит та одіозна начальниця відділу митного оформлення Олеся Заброварна.

Керівництво Львівської митниці ДФС за один день звільнило 213 митників. Про таке рішення свідчить наказ №666, підписаний 21 грудня в.о. начальника митниці, головою комісії з реорганізації Львівської митниці ДФС Олегом Лозинським.

У списках можна знайти імена заступників начальника Львівської митниці: Олександра Марченка, Павла Македона та Ярослава Скоромного та першого заступника начальника Львівської митниці Віталія Черкунова; начальника митного поста «Краковець» Станіслава Сціловського, начальника митного поста «Угринів» Ігоря Гули та багатьох інших керівників митних постів.

Також з роботи звільнено начальника митного поста «Львів – поштовий» Назара Ворожбита – зятя генерал-лейтенанта міліції Василя Пісного, який раніше очолював департамент по боротьбі з економічною злочинністю МВС України та працював заступником начальника головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю СБУ Василя Пісного. Згідно з наказом звільнено і тестя Василя Пісного – начальника відділу митного поста «Грушів» Степана Ворожбита.

Серед звільнених також скандально відома Олеся Заброварна – начальниця відділу митного оформлення №4 митного поста «Рава-Руська». Раніше Олесю Заброварну відсторонили від посади та порушили проти неї кримінальну справу через декларування недостовірних відомостей. Також журналісти-розслідувачі з’ясували, що 75-річна свекруха Олесі Заброварної є офіційною власницею Rolls-Royce за 350 тис. доларів.

Наказ про звільнення 213 працівників Львівської митниці

Працівники прес-служби Галицької митниці пояснили, що наказ про звільнення працівників пов’язаний з реорганізацією Львівської митниці та її приєднанням до новоствореної Галицької митниці. Більшість працівників Львівської митниці вже прийняті на роботу в об’єднану Галицьку митницю, а 213 митників, яких звільнили окремим наказом – це менша частина колективу. До них в керівництва Галицької митниці є зауваження, тож їхню роботу проаналізують додатково. Значна частина зі звільнених митників указом №666 фігурувала в скандальних ситуаціях, пов’язаних з корупцією.

«Згідно з чинним законодавством ми зобов’язані попередити працівників, що їх буде звільнено у зв’язку з реорганізацією митниці. Впродовж двох місяців керівництво Галицької митниці проаналізує їхню роботу і прийме остаточне рішення, чи приймати їх на роботу в новостворену структуру», – прокоментували ситуацію у прес-службі Галицької митниці.

Нагадаємо, що в листопаді начальником об’єднаної Галицької митниці призначили 39-річного львів’янина Володимира Цабака. Новостворена Галицька митниця об’єднує Івано-Франківську, Львівську та Тернопільську області.