Протягом минулого тижня Сили оборони України знищили більше ніж 10 складів з боєприпасами та скупчень техніки росіян на півдні країни.

Про це під час брифінгу повідомила начальник об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк.

“За минулий тиждень нами було знищено більше ніж 10 складів з боєприпасами і осередків із скупченням військової техніки… Завдані удари наразі не дають змоги використовувати ці мости для переміщення важкої техніки”, – повідомила Гуменюк.

Вона зазначила, що українські Збройні сили продовжують вогневий контроль над усіма транспортними та логістичними артеріями на окупованих територіях, оскільки усвідомлюють так само, як і окупаційні війська, що залежність від цих артерій дуже висока, оскільки їм необхідно підтягувати резерви, озброєння, техніку і боєприпаси.

Окрім цього, окупанти не можуть використовувати для переміщення важкої техніки Антонівський міст на Херсонщині. 

Про це також напередодні повідомила Наталія Гуменюк під час брифінгу.

“Завдані удари наразі не дають змоги використовувати ці мости для переміщення важкої техніки.

Ми проводжуємо (тримати – ред.) вогневий контроль над усіма транспортними та логістичними артеріями на окупованій території, оскільки усвідомлюємо, як і окупаційні війська, що у ворога є висока залежність від цих артерій”. 

Гуменюк не уточнила, про які самі мости йдеться, крім Антонівського на Херсонщині. Однак у неділю Гуменюк підтвердила, що ЗСУ вже атакували Антонівський міст, залізничний міст у Херсоні та Каховський міст. 

Також речниця оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк в ефірі загальнонаціонального телемарафону повідомила про те, що після остаточного руйнування мостів у Херсонській області та переміщення командирів окупантів на лівий берег “звичайним” військовим РФ “доведеться прийняти волю ЗСУ” і здаватися в полон.

Гуменюк наголосила, що після ударів ЗСУ по Антонівському, залізничному та Каховському мостах проїзд важкої техніки окупантів та переміщення запасів боєприпасів надзвичайно ускладнилися – до унеможливлення. Однак вона наголосила, що ЗСУ продовжують уточнювати всі результати завданих ударів, їх буде оголошено після експертних оцінок.

Наразі, за її словами, керівний склад окупантів у Херсонській області використовує залишки шляхів для евакуації на лівий берег заради своєї безпеки.

“Звичайним” військовим РФ, які залишаються на правому березі, за словами Гуменюк, доводиться “ухвалювати рішення долі”.

“Україна – країна гуманітарна та дотримується норм міжнародного гуманітарного права, тому в полоні їм буде набагато краще, ніж навіть при поверненні до власної країни”, – сказала речниця “Півдня”.

Вона додала, що коли ситуація з мостами під Херсоном проясниться остаточно, для окупантів це означатиме безвихідь: “Як кажуть, навіть якщо вас з’їли, у вас є два виходи. Але в цій ситуації їм доведеться прийняти волю Збройних Сил України. Якщо вони складуть зброю і залишаться в обмінному фонді, вони мають шанс зберегти свій генофонд”.

Також нещодавно стало відомо, що українські сили спротиву днями пошкодили залізничний міст біля окупованого Мелітополя Запорізької області.

Про це заявив мер Мелітополя Іван Федоров у Telegram

“Мінус один залізничний міст на південно-західному напрямку від Мелітополя дорівнює повну відсутність російських ешелонів зі сторони Криму.

Сили спротиву настільки допомогли мосту “втомитись”, що рашисти не в силах його відновити вже другу добу”.

За даними Федорова, з суботи в Мелітополі та найближчих населених пунктах проводяться масові фільтраційні заходи, але жодного партизана так і не знайшли.

“Слава мелітопольським партизанам за щоденні героїчні успіхи в тилу ворога”, – написав він.