Нині розвинуті країни не збільшують кількість засобів протиповітряної оборони, оскільки дотримуються парадигми — знищувати носії та місця пусків ракет. Про це в етері одного з телеканалів розповів полковник запасу військовий експерт Роман Світан.

Він зазначив, що систем протиповітряної оборони у світі дуже мало

“Світ не йде шляхом збільшення систем протиповітряної оборони як таких. Тобто, зенітно-ракетних комплексів не виробляється така кількість, щоб повністю закривати країну. Світ йде іншим шляхом. Зараз у розвинених країн — парадигма — знищення носіїв і знищення місць пуску ракет, виробництва ракет. Будь-яка розвинена країна розвиває якраз зброю”, — розповів він.

Світан також пояснив, що якщо є високорозвинена зброя, то країни не бачать необхідності збільшення засобів протиповітряної оборони.

“Тобто, якщо є кілька тисяч “Томагавків”, які можуть, припустимо, всю Росію перемішати з чорнозем, то країни не будуть використовувати системи ППО, вони не допустять навіть пуску у свій бік ракет”, — сказав він.

Світан також вважає, що Україна може попросити у своїх західних партнерів поставити засоби ППО, які були зняті з озброєння, але мають гарну якість. Як приклад він навів Hawk та Aspide.

“Це хороше ППО, воно справді може закрити всю нашу країну, але його треба підняти, розконсервувати, адаптувати під наші системи супроводу, стеження, цілевказівки. І після цього ми можемо закритися”, — додав він.
Крім того, Світан заявив, що має бути нелінійна відповідь на російську агресію та ракетні удари.

“Треба знищувати носії. Треба знищувати весь Чорноморський флот, знищувати повітряний флот Російської Федерації та заводи з виробництва ракет. Вони й досі їх виробляють. Це нескінченна тема, поки ми не зруйнуємо ці заводи”, — резюмував він.

Зазначимо: триває двісті п’ятдесят перша доба героїчного протистояння Української нації російському широкомасштабному вторгненню.
Противник намагається утримати тимчасово захоплені території, зосереджує зусилля на стримуванні дій Сил оборони на окремих напрямках. Веде наступальні дії на Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках – повідомляє Генштаб ЗСУ.
Ворог проводить обстріли підрозділів Сил оборони вздовж лінії зіткнення, здійснює фортифікаційне обладнання рубежів на окремих напрямках та веде повітряну розвідку. Продовжує завдавати ударів по критичній інфраструктурі та помешканнях цивільного населення, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни.
Повідомляється, що окупанти продовжують примусове переміщення цивільного населення на тимчасово захоплених територіях Херсонської області. Ворог вдається до залякування цивільних мешканців, поширюючи інформацію про можливий підрив греблі Каховської ГЕС. Водночас, місцеве населення позбавлене засобів комунікації.
Російську окупаційну адміністрацію Херсона переміщено до міста Скадовськ.
Постійні втрати особового складу у підрозділах противника, що беруть безпосередню участь у бойових діях на території України, окупаційне командування намагається компенсувати мобілізованими військовослужбовцями. З тими, хто відмовляється брати участь у бойових діях, проводять так звану «роботу» співробітники ФСБ російської федерації.
За уточненою інформацією, підтверджено знищення складів боєприпасів противника у Запорізькій області 29 жовтня. Крім того, внаслідок вогневого ураження районів зосередження російських окупантів, було знищено 5 одиниць військової техніки. Втрати особового складу складають до 30 осіб загиблими та близько 100 – пораненими.
Авіація Сил оборони України протягом поточної доби завдала 22 удари. Під ураження потрапили 19 районів зосередження озброєння, військової техніки, а також 3 позиції зенітних ракетних комплексів противника. На різних напрямках наші підрозділи протиповітряної оборони збили два БпЛА типу “Орлан-10” та шість ударних дронів “Шахед-136”.
Підрозділи ракетних військ і артилерії за добу уразили два райони зосередження живої сили, озброєння і військової техніки, склад боєприпасів та чотири інших важливих військових об’єкти противника.