Українські Сили оборони методично знищують об’єкти російської окупаційної армії в тилу на Південному напрямку. Про це сьогодні, 30 травня, сказав військовий експерт Сергій Грабський.

За його словами, інтенсивність бойових дій на цьому напрямку досить невисока.

“Ми можемо говорити про досить успішний план, який здійснюють українські Сили оборони на цьому напрямку, порушуючи логістику противника. На Південному напрямку також є такі ключові точки, як Волноваха і Розівка, — це залізничні напрямки, які перебувають під вогневим контролем, що дуже серйозно послаблює можливості противника щодо заповнення втрат у логістиці, щодо підвезення особового складу, бойової техніки, матеріальних засобів та боєприпасів. Таким чином ведеться методично робота зараз зі знищення вже виявлених баз і складів”, — сказав Грабський.

Він наголосив, що йдеться саме про знищення великих цілей.

“І загалом противнику досить багато часу необхідно для того, щоб заповнити ці ресурси, ці можливості. Чому? Тому що ще з тогорічного використання HIMARS противник змушений був діяти так званими екстенсивними засобами, реагуючи на наші удари, відводячи основні елементи логістики за 100 кілометрів, що дуже серйозно ускладнює проблему підвезення всіх необхідних засобів, боєприпасів і особового складу. Таким чином, послаблює противника кардинально. Як швидко вони можуть це відновити? Ну, досить не швидко. І в умовах динамічного розвитку бойових дій навряд чи вони зможуть оперативно реагувати на можливості й на проведення наступальних операцій Збройними силами України”, — зазначив Грабський в ефірі телеканалу FREEДОМ 

Він також наголосив, що російська армія не буде відходити до того часу, поки українські Сили оборони не перейдуть до активних наступальних дій.

“Поки ми не почнемо дробити оборону й ніби фрагментувати її, знищуючи командні центри, знищуючи місця зосередження особового складу, вони будуть зображати ніби бурхливу діяльність з утримання цієї території. Наскільки вона буде успішною? Досвід Херсонської та Харківської областей показав, що це досить неправильна ситуація, але росіяни не мають вибору, тому що ми прекрасно розуміємо, що в умовах просування й активного висування українських Сил оборони та виходу на Азовське море фактично Південний фронт противника буде знищено”, — сказав Грабський.

До речі, Україна створює ешелоновану систему протиракетної оборони, яка в деяких випадках працює вже ефективніше, ніж ізраїльський “Залізний купол”. Однак найефективніший спосіб запобігання російським повітряним атакам — удари по місцях дислокації та запусків ракет, літаків, безпілотних літальних апаратів (БпЛА).

Таку думку сьогодні, 30 травня, висловив генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

“Наші ударні безпілотники [з дальністю] до 2 тис. км мають вражати аеродроми Ту-95 та Ту-160, наприклад, бази “Шахедів”… Усі ці напрямки мають бути виявлені. І за допомогою наших ракетних систем, наших же безпілотників, ефективних дій спецслужб — це наша агентура, партизани, які проводять операції за нашим завданням, наші диверсійні групи — мають знищуватись у всіх напрямках”, — вважає гість ефіру.

Маломуж зазначив, що це буде дуже потужний удар і Україна має на нього повне право.

“Об’єкти, де розміщуються ракети, “Шахеди”, є об’єктами підготовки терористичних атак. Будь-яка країна світу має право знищувати терориста за всіма міжнародними нормами. Тому ми маємо право діяти там”, — наголосив колишній керівник Служби зовнішньої розвідки України.

На його думку, сьогоднішня атака дронів на Москву могла бути організована як ФСБ, так і російськими громадянами, які підтримують Україну. Маломуж не виключив таких ударів у перспективі.