Російські “добровольці”-окупанти, які приїхали вбивати українців на Луганщину, раптом з’ясували, що зустрічають їх в Україні не квітами, а артилерійськими обстрілами та мінометами. Вони розраховували, що будуть мародерити в Україні, а от помирати виявилися не готовими.

Так званий “добровольчий загін” з Росії провів “негативний наступ” назад до РФ, записавши при цьому відео з виправданнями та скаргами на “обман”. Його опублікували у Telegram-каналі Центру стратегічних комунікацій Міністерства оборони України.

“Російські найманці, які приїхали вбивати українців на Донбас, відмовилися воювати і скаржаться, що їх “використали не за призначенням”. Стадо розумово відсталих “апалченців” навіть не знало, куди їде, бо, виявляється, вони мали допомагати “луганській національній республіці”, – підписали відео у СтратКомі.

Серед претензій окупантів – те, що їх “без відповідної підготовки та будь-якої взаємодії із збройними силами випускали на лінію фронту”. А там, виявляється, стріляють.

“Думали, що їх з квітами зустрінуть, а насправді десь поруч вибухнула банка з огірками, або, може, міномет вистрілив – і вся сміливість одразу спустилася у штани у вигляді фекалій. Приїхали мародерити та трофеї додому тягти, але злякавшись такого стану речей, найманці побігли назад до раїсії”, – іронізують українські військові.

На відео кілька десятків окупантів-втікачів скаржаться на свою тяжку долю.

“Людей відправляли просто на забій. На даний момент ми повернулися на територію РФ. Якоїсь допомоги від керівництва немає. Люди живуть у різних регіонах, у тому числі, на крайніх її віддаленнях. У тому числі, на Далекому Сході, в Архангельській області”, – каже окупант, який зняв відео.

Бомжуваті на вигляд “визволителі” доповнюють географію: серед них є прибулі з Камчатки, Сахаліну, Курильських островів, Мурманська та інших депресивних російських регіонів, від яких до “луганської національної республіки” – тисячі кілометрів.

У “визволителів” після невдалого походу в Україну немає не те що краденої пральної машинки, бухти кабелю або планшета, а навіть грошей, аби доїхати додому.

Напередодні джерела у спецслужбі 24 каналу розповіли про те, як російські окупанти масово дезертирують, щоби не воювати в Україні. Страх перед ЗСУ у них настільки великий, що вони вважають за краще сісти у в’язницю, аби не зіткнутися віч-на-віч з українськими воїнами.

Один із таких масових “виходів” стався у квітні на Донбасі, звідки майже три сотні окупантів, прихопивши зброю, втекли до рідного Заполяр’я.

За даними спецслужб, у середині квітня з Донбасу втік цілий взвод російських окупантів.

“Дізнавшись, що їх поженуть у бій для прориву позицій ЗСУ, 295 осіб з Ненецького автономного округу разом із власною зброєю залишили місця дислокації бригади. Окупанти вирушили на кордон Росії з Луганщиною, де мало не влаштували стрілянину з ФСБвцями, після чого кілька тижнів добиралися до російської глибинки на Заполяр’ї”, – пише видання.

Вдома втікачі насолоджувалися свободою недовго. Їх затримали та запроторили до слідчих ізоляторів.

“Згідно з російським кримінальним кодексом, ординцям загрожує до 10 років за ґратами, адже вони діяли у складі організованої групи, а також втікали з автоматами. Тепер дезертирів показово судитимуть – щоб інші росіяни боялися отримати подібне покарання”, – сказано в повідомленні.

Певний відсоток “відмовників”, кажуть у спецслужбах, є практично у кожному російському підрозділі. Рашисти не розуміють цілей розв’язаної Росією війни в Україні і бояться каліцтв або смерті. Не додає мотивації окупантам і постійне збільшення в їхніх лавах строковиків – дуже молодих росіян.

Та й ефективна робота української артилерії та авіації украй демотивує російських військових. Тож зупинити потік дезертирів не можуть навіть розстрільні загони кадировців, які є в Україні.