Головні новини України
Подобається

Масове отруєння дітей в Черкасах: Супрун озвучила можливі причини

10/05/2018     Автор: Катерина Гук
Масове отруєння дітей в Черкасах: Супрун озвучила можливі причини

 Після масового отруєння на шкільній лінійці в Черкасах у постраждалих були взяті необхідні аналізи, однак вони не показали наявності хімічних речовин в їх організмах.

Про це 10 травня заявила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун перед засіданням Кабінету міністрів, передає Корупція.Інфо.


За її словами, були взяті зразки повітря і грунту у дворі школи і грунту на території військової частини, розташованої біля школи № 8, де стався інцидент.

Супрун зазначила, що за словами дітей вони не харчувалися разом, і зібралися лише на шкільному подвір'ї.

"Був дуже сильний дощ у вівторок ввечері. Цей дощ, можливо, викликав змиви каналізації або щось з військової частини. Ми ще не впевнені. В повітрі ще нічого не знайшли. Але зразки повітря були взяті не практично відразу після отруєння, а пізніше", – зазначила Супрун.

Вона пояснила, що МОЗ очікує результатів дослідження води і грунту вже 10 травня.

Популярне: "Додали в середньому по…": Хто з українців цього місяця отримає перераховану пенсію

"Перші результати нічого не виявили. Але ми взяли повторні зразки. Їх будуть досліджувати в сучасній лабораторії Інституту токсикології. Схоже, що отруєння було наслідком того, що вдихали діти саме у дворі. Ні в крові, ні в сечі, ні в мокроті дітей хімічних речовин не виявлено. Це було щось таке, що діти вдихнули. Військова частина співпрацює з нами, там немає ніяких постраждалих. Військові допомагають нам, чим можуть", – розповіла Супрун.

В.о. міністра повідомила, що, ймовірно, дітей почнуть виписувати з лікарні вже сьогодні, нових випадків поки не фіксують.

"Діти будуть під наглядом лікарів ще два тижні", – додала вона.

Нагадаємо, 8 травня в Черкасах під час лінійки в школі №8 по вул. Оборонної понад 50 дітей втратили свідомість.