На Луганщині створюють єдиний центр для військових, які відмовилися брати участь у війні проти України.

За даними видання “Верстка”, зараз у цьому центрі утримують понад 230 осіб, а всього з лютого відмовилися воювати як мінімум 1793 окупанти. Рідні та близькі російських контрактників, які не хочуть воювати в Україні, кажуть, що багато хто перебуває у полоні у власної армії. Замість законної процедури розірвання контракту молодих людей відвозять до деяких центрів, гаражів і підвалів, де проводять “бесіди”, вмовляючи повернутися в дію.

Відомо, що один із центрів для “відмовників” знаходиться у Брянці, місті за 50 км на захід від Луганська. Один із військових РФ, що опинилися там, встиг передати повідомлення, що тут насильно утримують 234 особи.

Поки що підтвердити або спростувати справжність списків (фігурують 114 імен) неможливо. Ще про 120 людей російські військові розповіли сім’ям телефоном. Крім того, за відкритими даними, видання підрахувало кількість військових, які відмовилися воювати. Таких виявилося 1559, а всього, вважаючи у таборі, 1793 людини. Мати 22-річного Артема Горшеніна із Самарської області, Фатіма Горшеніна, розповіла, що її син потрапив у полон власної армії 12 липня.

Разом з іншими солдатами його закрили у підвальному приміщенні без електрики, їжі та води. З квітня молодик подавав рапорти про відмову від участі у війні. Разом із ним рапорти писала 81 людина з його частини. Майор приймав документи та обіцяв замінити, як тільки з’явиться можливість.

У результаті окупанти зібралися, здали зброю та самостійно пішли з частини. Затримали їх у районі Джанкоя. Солдат обдурили: сказали, що відвезуть до Абхазії, де зможуть розірвати договори, але привезли до Ростовської області, а звідти – до табору в Брянці.

Артем встиг повідомити матері, що їх охороняють найманці з ПВК, які називають себе “музикантами”. Ймовірно, йдеться про бойовиків “Вагнера”. Більше того, мати загарбника вважає, що з 15 липня з нею спілкується стороння людина: змінилася стилістика, номер телефону, месенджер, де вона отримувала повідомлення. Крім цього, співрозмовник не зміг назвати прізвисько домашнього кота. Сім’я зниклого окупанта нічого не знає про його долю.

Між російськими силовиками та ідейними найманцями “Л/ДНР” назріває дуже серйозне протистояння, зазначив Олексій Арестович.

На тлі відсутності перемог у війні з Україною зростає та зріє “міні-революція” у лавах ідейних найманців “Л/ДНР”. Настає велика війна між ними та російськими силовиками. Такий прогноз озвучив радник глави Офісу президента України Олексій Арестович увечері 21 липня в ефірі YouTube-каналу “Фейгін LIVE”.

Він звернув увагу на арешт ФСБ одного з так званих “героїв Новоросії” Олексія Селіванова. Це перший дзвінок майбутніх змін.

“Пішов розкол у “православному воїнстві”… Герої так званої “Л/ДНР”, які ідейні і воюють краще за кадрову російську армію, почали задаватися питанням: “За що ж ми воюємо, якщо найкращих наших людей беруть “на підвали”, відбивають нирки?”. “Зрада” мчить, ви просто не уявляєте, яка… Важливий символ, що “воїнство” почало колуватися”, – заявив Арестович.

Він уточнив, що Москва намагається заткнути рота цим любителям “російського світу”, які все різкіше лають Кремль за винищення чоловіків “Л/ДНР” та бездарне ведення війни. За словами представника ВП, РФ мобілізувала близько 100 тисяч місцевих жителів, з яких приблизно 20 тисяч вже у могилах.

А відбувається це тому, що “мобиків” використовують як гарматне м’ясо, кидаючи на основні напрямки попереду кадрової армії РФ.

“Коли у вас є хороша компанія і ви пішли на справу, і компанія, не доробивши справу, починає між собою обурюватися, це знак… І, головне, це вісник прийдешніх змін. І це ще вони наступають. Що буде, коли підуть перші неуспіхи” серйозні?” – зазначив Арестович.

Він безпосередньо звернувся до ідейних борців за неіснуючу “Новоросію”, пообіцявши їм швидку війну з російськими силовиками.