Український суд виніс вирок у справі про масштабну кібератаку із застосуванням вірусу Petya. Винним в організації серйозного злочину з мільйонними збитками визнали слюсаря з Нікополя

Ім’я підсудного не розкривається. На сайті судової влади України він зазначений як громадянин Н. 30 серпня його справа була розглянута Нікопольським міськрайонним судом. Чоловік звинувачувався у скоєнні злочину за ч. 1 ст. 361-1 КК України за фактом масштабної кібератаки із застосуванням вірусу Petya в 2017 році.

Популярне: По-королівськи! Марина Порошенко з доньками вразили неймовірними вишиванками (Фото)

Обвинувачений повністю визнав свою провину. За підсумками розгляду справи суд засудив його до одного року позбавлення волі. Втім, підсудний відразу ж був звільнений з-під арешту і отримав рік умовно на підставі ст. 75 КК України. Протягом року він буде знаходитися під наглядом спеціальних органів пробації. У цей період засуджений буде також зобов’язаний повідомляти їм про зміну місця проживання або роботи.

Незважаючи на те, що суд не розкриває ім’я чоловіка, інформація про його особистість все ж просочилася у відкритий доступ. Так, «розповсюджувачем» вірусу Petya, який призвів до мільйонних збитків, називали уродженця Нікополя Сергія Нєвєрова. Про нього відомо, що свого часу він займався ремонтом комп’ютерів, а також працював слюсарем контрольно-вимірювальних приладів в ТОВ “ПК Дніпровський”.

Чоловік також відомий у вузьких колах як відеоблогер, який випускає популярні огляди своєї роботи з електронною технікою на Youtube.