Головним махінатором виявився виконувач обов’язків керівника Київської міської митниці та за сумісництвом начальник митного посту "Столичний" Сергій Тупальський.

"Інструментом для монетизації посади" Сергія Тупальського, за інформацією "Главкома", є митно-брокерська компанія ПП "Тріумф-СВ", яку він заснував у 2010 році разом із рідним братом Олександром, повідомляє Корупція. Інфо

За результатами свого розслідування видання вже спрямувало запит до Державної фіскальної служби України.

Журналісти, зокрема, встановили, що у ПП "Тріумф-СВ", зареєстрованому в Києві на масиві Виноградар, працює лише одна людина, а статутний фонд фірми становить всього 100 гривень.

Попри таку скромність, через цю контору відбувається оформлення значної частини вантажів на посту "Столичний". Так, до серпня 2015 року, коли Тупальський почав тут працювати, через "Тріумф-СВ" на "Столичному" було оформлено лише 86 декларацій, а з серпня 2015 року по січень 2016 – вже 269.

Схема оборудок, виявлена розслідувачами, виглядає так:

основними клієнтами-імпортерами "Тріумф-СВ" є п’ять ТОВ – "АСТП", "Інтел-резерв", "Телбот", "Трикер", "Візард". У кожному з них, як і в "Тріумфі", працює по одній людині, крім того, в жодної із цих фірм немає корпоративного сайту. Всі вони співпрацюють з однаковими іноземними контрагентами-продавцями: Actifinance Sp. z o.o., Ukrprom – servis spol. s r.o, Momant a s, Baltex Capital S.A. 

Аналіз діяльності цих фірм, пише "Главком", свідчить про те, що ми маємо справу з підставними компаніями-номіналами, які об’єднує лише зв’язок з ПП "Тріумф-СВ". Завдяки йому на цих п’ятьох основних імпортерів було оформлено в сумі близько тисячі декларацій за період керівництва Тупальським митними пунктами "Святошин" і "Столичний".

Про інтереси Тупальського на митниці ЗМІ повідомляли ще за часів його роботи в СБУ. Тоді в коло зацікавлень чиновника нібито входила Одеська митниця. Після приходу туди "грузинської команди", "схемщики" перебралися до київської митниці, через яку саме виріс потік імпортних вживаних авто.

За даними оперативників, сімейству Тупальських належить ще ціла низка фірм. Це київське ТОВ "Групп СВ", ПП "Дагаз-СВ", що базується в Рівному, ТОВ "Зовнішньоторгова компанія "Євразія" з Іллічівська Одеської області. При цьому у Сергія Тупальського досить скромна декларація: за 2015 рік він задекларував лише доходи від зарплатні (менше 100 тисяч гривень), а його заощадження складають 180 тисяч гривень.

У подружжя Тупальських також є дві квартири розміром 32,4 та 124,5 квадратних метри, та земельна ділянка загальною площею 1200 квадратних метрів.

Журналісти зустрілися з Тупальським в елітній новобудові, в якій він мешкає. При спілкуванні, чиновник забороняв показувати сюжет, в якому викрито корупцію на столичній митниці.

У ньому, зокрема, йшлося про те, що "Тріумф-СВ" лише цього року оформив майже 5 тисяч вантажів, а через діяльність родинного бізнесу Тупальського державний бюджет недоотримав десятки мільйонів гривень.